Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Jezdecký bičík

Autor: (c)2000 Tom

Nemusíte mít doma poníka nebo klisničku (i když řekněme si na rovinu, docela se to hodí). Bičík (na obrázku je s okovy, svícnem a pleteným bičem) se dá použít i na zlobivé ruce, nohy a další části těla – nemusíte se ohýbat k neposlušné fence :-). Popisovaný typ je poměrně tuhý, dobře se ovládá a dá se s ním lehce poplácávat i přes bradavky nebo klitoris – vyzkoušejte... :-)

Jako u všech ostatních příspěvků v této rubrice jsem se při návrhu zaměřil na vzhled, funkčnost a (téměř) nulové náklady. Bičík je na rozdíl od profi výrobků daleko tužší, tělo téměř nepruží, protože není z laminátu (dala by se použít špička rybářského prutu – díky, H.). K výrobě budete potřebovat tyčku z tvrdého lehkého dřeva, které koupíte ve formě tyče délky asi 1 – 1,5 m v železářství nebo domácích potřebách. Mám dojem, že kousky těchto tyčí slouží jako kolík při spojování desek při výrobě nábytku. Každopádně je to levné, dokulata osoustružené, tvrdé dřevo bez suků, což je přesně to, co potřebujeme. Dá se z něj udělat i rukojeť důtek. Uřízněte z tyče průměru 8 mm asi 50 - 60 cm těla bičíku, okraje ohlaďte smirkovým papírem.

Na jeden konec přijde rukojeť, která se nejsnáze vyrobí ze silnější dřevěné tyče (průměr 16 mm). Rukojeť podélně rozřízněte (chce to trochu šikovnosti a lupenkovou pilku) na dvě poloviny a do každé vydlabejte dlátem drážku pro vložení těla bičíku. Drážka stačí mělčí, než aby se do ní tělo bičíku úplně vešlo. Pak obě půlky rukojeti přilepte (epoxidovým lepidlem) k tělu bičíku. Nedosáhnou až k sobě, zůstane mezi nimi po obou stranách mezera – rukojeť bude mít nikoliv kruhový, ale oválný průřez. Mezery vyplňte přilepením špejlí (opět epoxidem) na tělo bičíku a k půlkám rukojeti – mně se na každou stranu vešly tři. Hezky to vypadá, na to, jak jednoduché to je.

Na druhé straně bičíku bude kožený konec – rozvidlená "plácačka". Na detailním obrázku je vidět její připevnění k tělu bičíku. Plácačka je odřezek z pásku od kalhot, tloušťka kůže 2,5 mm, šířka 25 mm, délka 80 mm. Můžete použít i jinou kůži - pocit, který bude "dolejšek" z bičíku mít, bude úplně jiný. Dírky, které byly v pásku, vůbec nevadí. Naopak jich může být i víc, konec bičíku lépe prolétá vzduchem (klade menší odpor). Rozvidlený konec, který je vidět na obrázku, je zopakován i v místě upevnění do těla bičíku (tam je ovšem nejdelší právě střední část plácačky). Konec těla bičíku nařízněte dvěma rovnoběžnými řezy pilkou, po ose těla, do středu dřevěné tyčky. Dřevo mezi řezy vylomte nebo ještě lépe vysekněte dlátem (pokud máte tak tenké dláto). Zužující se konec plácačky musí v mezeře sedět poměrně těsně, ale ne příliš, aby se konec těla nerozštípl. škvíru natřete Chemoprenem nebo jiným kaučukovým (chloroprenovým) lepidlem. Nechte chvilku zavadnout a zasuňte do štěrbiny plácačku. Nespoléhejte na to, že lepidlo plácačku udrží. Všimněte si, že konec těla je v místě upevnění plácačky probit dvěma malými hřebíčky (jdou skrz plácačku a kůži do druhé poloviny konce těla bičíku). Hřebíčky před zatloukáním ztupte tak, že je opřete hlavičkou o svěrák nebo podlahu a lehce do špičky klepnete kladívkem. Otvory pro hřebíčky každopádně předvrtejte svidříkem na průměr 0,5 mm – tvrdé dřevo se vám jinak při zatloukání rozštípne.

Konec těla bičíku s plácačkou impregnujte vrstvou Industrolu nebo jiného emailu na kov, který (pokud se nenanese na kov) zůstává částečně pružný. To podstatně zvýší odolnost konce těla bičíku před poškozením. Stejnou barvou přetřete i zbytek bičíku.

Uvažoval jsem o ovinutí bičíku kůží, ale vzhledem k tomu, že důtky a jiné pomůcky už mám ovinuté, nemusím mít kožené všechno. Každopádně to lze provést, návod k ovinutí viz výroba důtek. Tělo bičíku lze ovinout zvonkovým drátem (jeden závit vedle druhého od kraje ke kraji) – viděl jsem a vypadá to pěkně.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče