Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Jezdecký bičík podle terriera

Autor: [email protected]
Chcete na tyto stránky také přispět? Napište mi na adresu uvedenou na titulní stránce tohoto webu.

Obrázek hotového bičíku - můžete porovnat s obrázkem v mém původním článku Jezdecký bičík. Mějte na paměti, že to je článek starý přes rok a půl a jedna z prvních věcí v mé Domácí dílně. Dnes už lze bičíky velmi levně a v dobré kvalitě koupit u sedlářů nebo i na webu - pozn. překl. 2010: Dnes už lze koupit laminátové dříky určené na bičíky a není nutno vytahovat z pastvin sloupky el. ohradníků

Materiál:
2mm silná kůže velikosti 150cm x 2,8cm (opletení bičíku), kůže velikosti 20cm x 3cm (konec bičíku), kůže velikosti 25cm x 4,5cm (obtah rukojeti13 cm dlouhá násada smetáku (průměr rukojeti 2,2cm), 55 cm dlouhý, spojovací kolík na nábytek průměr 0,8cm (prodává se v metrových délkách v hladkém i rýhovaném provedení. Rýhované je podle mně pevnější)

Nářadí:
ostrý nůž (skalpel), nůžky, Chemoprén, vrtačka, vrták průměr 8 mm, lupenková pilka, smirkový papír

Postup:
spojovací kolík nejdříve smirkovým papírem obrousíme do hladka ( je dobré s ním párkrát pořádně zašvihat a vyzkoušet jestli nepraskne, když to neuděláte můžete při hrátkách zlomit bičík. Práce vniveč a pocit ze scénky taky). Na jednom konci lupenkovou pilkou vyříznete zářez po délce do hloubky tak asi centimetru. Šířka zářezu musí být podle použité kůže. Do zářezu vkládáme kůži, určenou na konec bičíku, přeloženou ve dvoje. Kůži po přeložení zastřihneme do námi požadovaného tvaru a vlepíme do zářezu. Potom vezmeme kůži o velikosti 150cm x 2,8cm a po délce rozstřihneme na čtyři stejně široké proužky. Stejným způsobem jako jsme pletli prameny devítiocasé kočky tak opleteme kolík na nábytek (já jsem použil dvou různě barevných kůží). Jednotlivé prameny na konci opletení přilepíme ke kolíku. Do násady od smetáku vyvrtáme z jedné strany díru osm milimetrovým vrtákem do hloubky zhruba dvou až tří centimetrů. Do této díry vlepíme už opletený konec takovým způsobem, abychom měli kolík v rukojeti až na doraz a přitom aby nám oplet končil hned u rukojeti (přebytečný oplet ořízneme). Konce kolíku které přecházejí do rukojeti a praskačky olepíme na každé straně ještě tenkým proužkem kůže aby nebyl vidět ne příliš estetický přechod. Rukojeť pobtáhneme stejným způsobem jako v případě devítíocasé kočky a lehkých důtek. Já jsem u bičíku rukojeť potáhl dvěma různými kůžemi abych zachoval design. Nepřekrýval jsem jednotlivé závity, ale pokládal jsem závit vedle závitu.

Opět máte další pomůcku, kterou jste si vyrobili vlastníma rukama, a o to máte větší radost, Vy i váš partner, při jejím použití. On to není ani tak jezdecký bičík, jenom se tak tváří. Mně se spíš jeví jako opletená rákoska s rukojetí.

Mlaťte se s láskou a rozkoší [email protected]

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče