Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Autor: andria/snowball(J), její web - součást webu de Ferre Pony Farm.

Překlad: (c)2001 Tom  Aktualizace 2010: stránky autorky už dávno nefungují, ale jak se bdsm stalo mainstreamem, nemusíte už ani googlovat - můžete nahlédnout na www.corsettraining.com

Změna postavy korzetem
Deník - jak se snowball snažila a snaží
dosáhnout skutečného vosího pasu.

Vždy se mi líbila romantika a elegance přelomu viktoriánské a georgiánské éry, zejména tehdejší odívání. Velké nepraktické sukně a bolestivě stažené pasy mou submisivní povahu silně oslovily. Mnoho let jsem snila o tom, že budu nosit takové šaty a stahovat se korzetem až na skutečně vosí pas. Známá mi dokonce ušila repliku viktoriánského korzetu. Ale kromě toho, že jsem si ho občas vzala na párty, jsem ho málem nenosila.

Na útlý pas jsem ale nedokázala zapomenout.

Věděla jsem, jak nepohodlný korzet je, ale nějak jsem tomu nemohla odolat. Už sama podstata - tak nepraktického - omezení v dnešní tak moderní společnosti - je zjevná, a navíc pevné sešněrování mi pomůže dosáhnout sexy postavy. Nechybělo mi nic, než trocha motivace navíc.

Když jsme v květnu 1999 začaly žít s Mistress Jessicou, už jsem víc pobídek nepotřebovala. Velmi rozhodně se postavila za to, abych začala s náročným výcvikem na korzet, zlepšila si tak držení těla a podpořila svou submisivitu.

Poslední kapkou byla má první návštěva BDSM párty. Byly tam dívky s fantastickými obvody pasu, zahanbily mě. V sázce byla má hrdost subinky. Musela jsem s tím něco udělat!

Takže po dlouhém promýšlení všech praktických detailů, soukromém zjišťování, co všechno nošení korzetu obnáší, a s trochou důrazu ze strany mé Paní (původně požadovala, abych se dostala na 18" - necelých 46 cm - což mělo zabrat několik let a vyžadovat z mé strany značné úsilí), jsem 5. 5. 1999 začala.

Pokud to chcete také zkusit, měli byste si
přečíst si mé poznámky k výcviku v nošení korzetu.

Skutečných 13 palců - 33 cm - zbožné přání!
Takhle to začalo! Na sobě mám jen pás na stažení pasu (a pod ním modřinu).
05. 05. 1999.
První den výcviku. Koupila jsem si černý pás na stažení pasu, který budu moci nosit, pokud kvůli okolnostem nebudu moci chodit v dlouhém bílém šněrovacím korzetu. Moje míry jsou teď 38:27:38" (96-68-96 cm). Jak sami vidíte, na to, že měřím 6' (něco přes 180 cm), jsem dost udělaná. (NEříkal někdo tlustá?) Dostat se na 18" - to zní hrozně, ale doufám, že to zvládnu. Nechtěla bych svou Paní zklamat. Začala jsem stahováním na 24", což se mi jeví dost utažené, ale dá se to vydržet.

07. 05. 1999
Začínám mít problémy, zejména v noci. Pokud spím, jak jsem zvyklá, stočená na boku do klubíčka, bolí mě to. Achich ou!

09. 05. 1999.
Připadám si k ničemu, protože mi Paní nařídila korzet na noc sundat. Špatná subinka!

14. 05. 1999
Celé dny už mi je dobře a korzet sundávám nejvýš na půl hodiny denně. Je mi v něm mnohem lépe. Líbí se mi být v něm trvale uvězněná. Musím se zmínit o tom, jak skvělé je moci se podrbat, když korzet před koupáním svleču.

18. 05. 1999.
I když se se stahovacím pásem mohu lépe pohybovat, dlouhý korzet je pohodlnější a méně mi odírá boky. Paní je toho názoru, že si moc stěžuji.

21. 05. 1999.
Mám v pase 23.5". Pokrok! Spí se mi dobře.

23. 05.1999.
Jak se otepluje, je nepříjemné nosit v práci pořád bundu. Jenže korzet je přes halenku vidět, takže to jinak nejde. Možná by pomohl korzet v barvě pokožky.

25. 05. 1999.
Velké zklamání. :( Přišel mi nový korzet objednaný u Axfords, a je mi velký. Ačkoli v inzerátech tvrdí, že dělají různě široké boky a pas, ve skutečnosti obvod v pase závisí na obvodu boků. Pokud tedy máte boky jako já, není korzet v pase dost těsný. Korzet jsem vrátila s naštvaným dopisem od mé Paní. Nezávidím jim, že musí snášet její hněv.

31. 05. 1999.
V pase mám 23" (58 cm). Opět to začíná být nepříjemné. Jau! (Zas tak hrozné to není, Paní mi dokáže způsobit horší utrpení.)

02. 06. 1999.
Nádhera. V dlouhém korzetu je mi mnohem lépe a vypadám skvěle. Tedy alespoň si tak připadám!

10. 06. 1999.
Byla jsem v Londýně a zašla do Sh!, sex shopu jen pro ženy. Koupila jsem si černý hedvábný korzet na pas 20" (51 cm). Vypadá úžasně, ale teď si na něj ještě zvyknout!

01. 07. 1999.
Další půl palec dole. Takže 22.5". A to říkali, že ten korzet nevydrží! Objednala jsem si od Amazon Dry Goods of America sadu na ušití korzetu. Specializují se na historické oblečení.

22. 07. 1999
Nosit korzet je teď už můj životní styl. Je v něm trochu horko a dost mě omezuje, ale nebolí to, tak co? Překvapuje mě, jak rychle jsem si na něj zvykla. Když korzet svléknu, mám v pase 25", což je fajn. Tedy ne že bych bez korzetu byla déle než hodinu. Někteří ze známých si říkají, že jsem se zbláznila. Jiným se to líbí. Od Amazonu přišla sada se střihy.

01. 08. 1999.
22"! Hurá! Jde to tak skvěle. Musím se už dokopat k ušití korzetu podle sady se střihy. Stahovací pás už se mi teď přiliš zařezává do těla, takže je zbytečný. V téhle fázi už potřebuji korzet s pevnými výztuhami.

14. 08. 1999.
Všimla jsem si jistého rytmu. První týden po přitažení to trochu bolí, další týden to je nepohodlné, a pak už je to pohoda. Jde to lépe, než jsem se odvážila doufat.

Noc ve městě!!! Cestou tam.
Packing tape makes an unusual, but effective, corset.
01. 09. 1999r
21.75". Vzhledem k tomu, že můj pas už vypadá vážně skvěle, rozhodla Paní, že bych měla korzet utahovat po 1/4". Nejspíš má pravdu. Často mám pod korzetem zarudlou pokožku.

08. 09. 1999
Paní mi ušila korzet podle střihu, který přišel od Amazonu. Je v něm spousta kostic, ale je to můj zatím nejpohodlnější korzet. Kostice jsou podšity měkkou bavlnou. Střihy od Amazonu vážně doporučuji, pokud máte možnost nechat si korzet ušít od někoho, kdo to umí. Není to obtížné, jen musíte být při šití trpěliví a mít trochu zkušenosti.

01. 10. 1999
21.5" - s novým korzetem se cítím stejně dobře, jako když jsem začínala. Když korzet svléknu, mám v pase zase o 3 palce méně, i když korzet i nadále nosím 90% času.

09. 10. 1999
Proboha. Dostala jsem do pupku nějakou infekci. Paní mi zakázala nosit korzety, dokud se to nezlepší. Mimochodem, nedoporučuji na zánět pupku lít antiseptika. Auva!

26. 10. 1999
Při sledování filmu z internátu z roku 1900 si říkám, že si ty holky na korzety moc stěžují. (Na druhou stranu ani já se tomu ze začátku nevyhnula.) Měly by být rády, že mohly korzety tenkrát nosit na veřejnosti. (Cože, že závidím? Ani náhodou!)
 

01. 11. 1999
Je to lepší a lepší, ale po týdnu bez korzetu byl nový začátek těžký. Dnes jsem na 21.25". Pár chlapů v práci mělo poznámky k mému pasu, ačkoli se snažím ho neodhalovat. Myslím, že bych si měla dát pozor a nestát před oknem, kdy je vidět, jak úzký pas mám pod halenkou.

03. 10. 1999
Musím si zvyknout jinak večeřet. Když toho najednou sním víc, je mi špatně. Musím se začít pást jako kobylka - na víckrát a po menších dávkách. Taky si nesmím jít lehnout příliš brzy po jídle. Když jdeme někam na večeři, musím si před spaním korzet svléknout. Jinak mi je během noci špatně. Můžete si říct, že jsem měkká, ale kašlu na to!

12. 11. 1999
Byla jsem na párty, kde jsem se mohla ukázat. Vzhledem k tomu, kolik měřím, si většina žen říkala, že mám pas pod 20". Dokážete si představit, jak pyšná jsem na to byla. 

01. 12. 1999
Konečně 21"! Právě včas, na vánoční párty sezónu. Dopřávám pokožce více času na vzduchu, bez korzetu, aby si oddechla. 

30. 12. 1999
Přibrala jsem 4 libry (necelé 2 kg), takže korzet trochu tlačí. Podařilo se mi sníst 4 štědrovečerní večere, aniž bych se praskla. (To nejspíš vysvětluje ty 4 libry!)

V kleci, podzim 2000
Je mi vidět do tváře! 01. 01. 2000
Paní rozhodla, že už nemám dál pokračovat. I když mě na akce bude stahovat na 20" nebo i méně, běžný denní režim bude nejméně 21". Trochu mě to zklamalo, ale slovo Paní je zákon.

Během roku 2000

Skvělá příležitost ukázat se na veřejnosti na Whitby Gothic Weekend (obrázek vlevo). Dětem se mé šaty líbily, dospělí byli mírně šokováni! Na gotickém trhu jsem si koupila velmi drahý, ale nádherný, korzet.

S pomocí Paní jsem si ušila dlouhý viktoriánský korzet na obvod pasu 20 palců. Přes boky je trochu těsný, ale není vidět přes halenku.

S kamarádkami z práce jsme byli v kině na The Mission. Měla jsem na sobě gotické šaty a přes ně černý korzet. Byly z toho vedle!

Pokračování příště... Pokud se vám líbí, kam jsem se zatím dostala a chcete dát řeč, napište mi!

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče