Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Autor: Ms. Margo

Překlad: (c) 2001 Tom

Hledání aneb jak najít Paní/Bohyni/dominu/dominantní ženu

Už slyším ty námitky. Že je to všechno známé, nebo naopak, že v Čechách je to jinak, že ti Američani...Já si ale říkám, že jakkoli suše to zní, je v tom spousta pravdy. Všichni hledáme, každý něco jiného, jistě,a všichni děláme podobné chyby... pozn. překl.

To je snad nejčastější otázka, co dostávám. Podle toho, jakou mám náladu, na ni různě odpovídám. Někdy naštvaně: „Vypadám snad, jako bych nějakou nosila v kapse?!“ Někdy zmateně: „Jak že vám mohu pomoci? – Vždyť vás ani neznám a dělí nás půl kontinentu!“ Někdy pobaveně: „To tak vědět, tak jsem těžce ve vatě!“Někdy smutně: „Sorry, i když vypadáš vážně mile, nemůžu pro tebe nic udělat.“

Ve skutečnosti bych měla odpovídat takhle: „Je to těžké a možná nikdy žádnou nenajdete.“

To nejdůležitější už jsem tedy řekla. A co zvyšuje nebo snižuje vaše šance? Hraje v tom roli spousta věcí – záleží na tom, jakou ženu hledáte, ale myslím, že mohu prozradit pár základů. Nezapomeňte, že někteří submisivové hledají, aktivně se snaží mnoho let, než najdou dominantní ženu, se kterou jim to klape. Musíte se rozhodnout, že vytrváte, a obrnit se trpělivostí – jinak nemůžete uspět.

Počty

Ať už je to 1:3 nebo 1:100, většina lidí se mnou bude souhlasit, že submisivů je prostě víc, než dominantních žen. Pokud jste tedy submisiv, máte to špatné – ty, které jsou k dispozici, tu nejsou jen pro vás. Je to jako když sháníte práci – vezměte si, že svůj životopis nabízejí stovky zájemců a vy musíte nějak zařídit, aby ten váš vyčníval z řady tím správným způsobem. Jak zařídíte, aby se o vás dominantní žena zajímala? Pokud vůbec nevíte, jak na to, pak si běžte přečíst víc literatury nebo příspěvků diskusní skupiny alt.sex.femdom – musíte nejdřív zjistit, o čem ty ženy mluví a co chtějí. Pokud vám něco není jasné, ptejte se. Psaním příspěvků se dozvíte víc o sobě a dovolíte druhým, aby vás poznali. Myslíte, že když bude nějaká hledat submisiva, že si vybere někoho naprosto neznámého, nebo někoho, o kom už něco ví? Sledováním inzerátů ostatních submisivů se též může poučit – co dělají dobře, co špatně? Zkuste nedělat ty samé chyby!

Do navazování kontaktů musíte dát stejně energie, jako byste se ucházeli o náročné povolání – pokud se rozhodnete napsat dopis, nespěchejte, několikrát si ho po sobě přečtěte. Zkontrolujte gramatické chyby. Zkuste se na dopis podívat a říct si „kdyby mi někdo něco takového poslal, ztrácel bych s tím čas?“ Pokud ne, přepište jej. Pokud nejste spisovatel, nejspíš to, co napíšete, nebude napoprvé stát za nic. Dejte tomu snahu a šťávu. Často mi přijde e-mail na dva řádky ve stylu „Jsem submisivní, bydlím v Někde. Mám rád bla, bla, bla.“ No skvěle! Pokud se autor nedokáže vybudit k většímu úsilí při psaní, nejspíš mě až tak nepotřebuje. Další! Nemusíte psát román – stačí půlstránka o sobě a svých zájmech, ale dva řádky – to ne!

Pokud se rozhodnete Domině zavolat, nejdřív si na kus papíru sepište, o čem jí chcete říct. Není větší nuda, než zvednout sluchátko a slyšet z něj jen „Ano, Paní“ a „Hmmm“. Pokud se s Dominou potkáte někde na veřejnosti, buďte slušní, představte se, popovídejte si chvilku a ztraťte se. Nesnažte se jít hned na věc „Jmenuju se Pepa, je mi 34, jsem submisivní, rád bla, bla, bla, půjdete to se mnou dělat?“ To byste se tedy odlišili od ostatních – jako prvotřídní pitomci.

Místo

Dominantní ženy jsou většinou volnomyšlenkářky. Proto je najdete spíš ve větších městech. Na venkově máte mnohem menší šanci. Pokud nežijete ve městě, mátě málo možností – můžete se pokusit někoho poblíž najít (rozhodně se připravte na LÉTA hledání), můžete se tam vydat na pár dní a někoho potkat, můžete se pokusit najít Dominu, které zaplatíte nebo jinak se s ní vyrovnáte za to, že za vámi přijede, nebo se můžete přestěhovat. V New Yorku, San Franciscu, Los Angeles a Londýně narazíte na největší koncentraci Domin na hlavu, takže máte největší šanci. V ostatních velkoměstech to také není zlé. Jsou ovšem města, jako Washington, kde je sice spousta lidí, ale každý si dává náramný pozor na to, jak žije. Totéž platí pro jih USA. Tam nemáte moc šancí.

Pokud žijete ve městě, zkuste najít místo, kde se scházejí přívrženci BDSM. Je spousta klubů, které jsou na BDSM přímo zaměřeny, nebo pořádají alespoň večírky. Ve větších městech působí společenské, podpůrné a vzdělávací organizace zaměřené na BDSM, jako jsou The National Leather Assocciation (NLA), People Exchanging Power (PEP), The Black Rose nebo The Eulenspiegel Society (TES). Adresy najdete např. v FAQ diskusních skupin alt.sex.femdom nebo alt.sex.bondage. Dají se koupit i BDSM zaměřené knihy se seznamem adres v příloze, nebo časopisy, např. SM Utopia Guardian nebo Prometheus, který vydává The Eulenspiegel Society. Uvedené skupiny přívrženců BDSM neexistují jen proto, abyste se tam seznámili, ale i abyste se rozvíjeli. Čím více se toho dozvíte, tím větší máte šance, že si někdo vybere právě vás. Nečekejte, že půjdete na první večírek a nějakou dominantní ženu tam sbalíte a vezmete ji domů – to nehrozí.

Pokud žijete na venkově nebo se nemůžete vydat mezi lidi, můžete zkusit místní BBS – jsou jich tisíce. Pokud na žádnou nemůžete narazit, podívejte se do diskusních skupin alt.bbs.* nebo si kupte časopis, který pravidelně otiskuje jejich seznamy, například „Boardwatch“ nebo „BBS“. Větší BBS často nabízejí podávání a čtení inzerátů. Na místních BBS máte zase větší šanci potkat někoho místního. Některé BBS pořádají večírky, kde se můžete v reálu potkat s lidmi, které znáte jen on-line. (To je vůbec dobrý nápad, protože mnoho lidí v reálu působí jinak, než on-line). Proč nezkusit i časopis s inzeráty. Pozor na to, že pokud vám nějaký inzerát připadá příliš skvělý na to, než aby mohl být pravdivý – většinou se nemýlíte. V knize Jaye Wisemana „SM 101 A Realistic Introduction“ je skvělá kapitola o inzerátech – doporučuji, abyste si ji prostudovali, než zkusíte inzerát podat nebo na něj odpovědět.

Profesionálové

Začínající Domina brzy zjistí, že je o ni zájem, a že by se na tom dalo vydělat. Z mnoha dobrých (a někdy i špatných) Domin se stávají profesionálky. Pokud vám jde o profesionálku, nebo pokud to potřebujete jen občas a nevadí vám, že zaplatíte, pak to máte dobré! Stačí se začíst do výtisku Domination Directory International (DDI), místního nezávislého časopisu nebo téměř jakéhokoli časopisu zaměřeného na BDSM a zavolat nebo napsat té, kterou si vyberete. Za lekci zaplatíte od 100 do 300 dolarů, podle toho, jak dobrá a známá dotyčná je. Vždy se předem domluvte, kolik a za co.

Pokud vám profesionálky nic neříkají, pak to máte horší, protože známá, zkušená, nebo atraktivní Domina nejspíš už bude profesionálkou. Amatérek moc nezbývá, ale jsou. Setkáte se s nimi prostřednictvím výše uvedených organizací, internetu, BBS nebo na večírcích. Pozor na to, že pokud se rozhodnete pro amatérku, bude vám hledání té pravé trvat podstatně déle, než u profesionálky.

Některé Dominy nesnášejí dotaz „Jste profesionálka nebo amatérka?“, ovšem většině je jedno, jestli se zeptáte, pokud budete diskrétní. Já sama jsem hrdá na to, že jsem amatérka, ale samozřejmě mě potěší, pokud mi dá někdo najevo, že jsem tak dobrá, jako profesionálka. Pokud potkáte profesionálku a rádi byste se s ní sešli, zeptejte se, zda jí nemůžete zavolat a domluvit se na podrobnostech. To platí zejména v případě, že jste někde na večírku nebo v běžné společnosti, prostě na místech, kde by to s vámi nerada řešila. Většina profesionálek a některé amatérky mají vizitky s jménem, adresou a někdy i telefonním číslem. Pokud víte, že před vámi stojí profesionálka a chtěli byste se s ní sejít, řekněte si o vizitku.

Profesionálka není prostitutka. Nemyslete si, že se s vámi vyspí, nebo vám dovolí si to udělat jen proto, že jí platíte. Platíte jí za to, že je s vámi a za to, co umí, stejně jako platíte lékaři nebo zubaři. Profesionálka není vaše dívka – pokud jí budete navštěvovat častěji, může se s vámi sblížit, ale také nemusí. Nejspíš má spoustu klientů a vy jste jen jeden z nich. Nezapomínejte na to, že i když to může být velmi příjemné, pořád je to jen obchod.

Soukromí

Bohužel, většina lidí musí tajit, že se chtějí podřídit ženě. Nemají zájem, aby se to dověděla rodina, známí, kolegové z práce a sousedi. Platí to pro Dominy i pro submisivy. Možná, že je vaše sousedka, majitelka obchodu, kam chodíte, nebo listonoška Domina, a vy to nevíte. Ani se to nikdy nedozvíte. Samozřejmě, vaše šance na nalezení té pravé Dominy tím klesají – neexistuje odznak nebo symbol, pomocí něhož byste Dominy odhalili. Pokud před vámi po ulici kráčí dívka ve vysokých podpatcích a celá v kůži, může to být Domina nebo jen někdo, kdo se rád hezky obléká. Když kolem vás projede auto řízené ženou, které ze zrcátka visí pár pout, může to být Domina, nebo jí je přátelé dali z recese. Pokud někdo vypadá jako Domina, můžete se prostě mýlit. Platí to i naopak, Domina nemusí všude chodit s bičem a štěkat rozkazy.

„Takže,“ zeptáte se mě teď, „nepoznám, zda ta, co mě míjí, je dominantní – jak tedy zjistím, zda je dominantní?“ Že vám to připadá jako Hlava 22? Nějak tak to je. Když se budete dívat jen zvnějšku, moc toho o ženě nezjistíte. Pokud chcete odhadnout, zda je dominantní, sledujte, jaký postoj má k životu. Většina v sexu dominantních žen se v běžném životě nechová jako skleníkové květinky (i když i takové jsou). Stojí-li před vámi agresivní a asertivní žena, máte víc důvodů se domnívat, že je dominantní. Pozor na to, že i kdyby byla, určitě si nepřeje publicitu. Pokud na ni rovnou udeříte, je to jako při jakékoliv jiné otázce na intimní život, kterou byste položili neznámému člověku – buď se naštve, nebo vám zalže. Pokud nestačí naznačit, pokud něco prohodíte a nedočkáte se kýženého náznaku, netlačte na pilu.

Dominy nejsou v odborech a každá se s každou nezná. Pokud se potkáte s Dominou a zeptáte se, zda nezná nějakou další z určitého města nebo kraje, která by zrovna potřebovala submisiva, nejspíš to k ničemu nebude. Za prvé, nejspíš bude znát jen další Dominy z okolí, a za druhé, i kdyby znala nějakou, která by se vám hodila, nebude dvakrát spěchat, aby vám ji doporučila a vystavila sebe i jí nebezpečí, že se z vás vyklube pitomec. Pokud už se nedokážete ovládnout a musíte se zeptat, řekněte jí něco málo o sobě a požádejte jí, ať se o vás při vhodné příležitosti zmíní. Pokud k vám nedorazí odpověď, nechte to být.

Pokud si najdete Dominu, nechte si to pro sebe – pokud jí zklamete, pokud ji proti její vůli odhalíte ostatním, pak se s vámi nejspíš nebude chtít nikdy sejít a navíc každému, koho zná, řekne, ať si na vás dají pozor. Známá mi vyprávěla, co jí provedl jeden submisiv – potkal jí na diskotéce, okamžitě si k ní klekl a začal jí líbat boty. Bohužel tam byla s „normálním“ přítelem, kterého navíc znala z práce, takže nebyla nijak nadšená. Nikdy to tomu submisivovi neodpustila a my ostatní také ne.

Vzhled

Dominy jsou šeredné i krásné, jako ostatní ženy. Pokud se nemůžete sejít s nikým jiným než s vysokou krásnou blondýnkou nebo plnoštíhlou okouzlující rusovláskou, máte prostě daleko menší šanci, než kdybyste nebyli tak nároční. Pokud vám opravdu tak moc záleží na vzhledu, počkáte si o hodně déle, nebo budete muset zaplatit profesionálce, která vypadá přesně tak, jak byste si přáli. Určitě je lepší vybírat podle osobního kouzla a zkušeností – ty nejlepší Dominy, co znám, by nevyhrály soutěž Miss, ale to, jak se k vám chovají, jak si věří a co umí, to vám dokáže vzít dech. Na druhou stranu, pokud dotyčná nezvládne to, co byste si přáli zažít, pak vcelku nezáleží na tom, jak vypadá. Zkuste to brát takhle – když budu svázaný, s páskou na očích a v extázi: záleží tak moc na tom, jak bude vypadat?

Osobní postoj

Skutečné Dominy nevypadají jako ty v časopisech. Neumíráme touhou vás ani někoho jiného ovládat. Nepotřebujeme, abyste padli na kolena a zbožňovali nás – HNED TEĎ (za 3,65 dolaru za minutu). Ve skutečnosti by nám často ani nemohlo být víc jedno, o co vám jde. Pokud se na Dominu obrátíte s požadavkem ve stylu „co bys pro mě mohla udělat?“, vysměje se vám. Takové typy „udělej mi to a to“ jsou sobecké, rádi všechno řídí a jenom nasírají ostatní. Pokud jste vzpurní, neslušní, hrubí nebo jednáte s Dominou příliš drze, máte nejspíš utrum. Přede dveřmi čekají stovky submisivů – Domina s vámi nepotřebuje ztrácet čas. Dominy nejsou jako elektřina nebo voda – nejsou pro každého. Být Dominou neznamená být vaší Dominou nebo mít o vás zájem. Pokud vám jde jen o to, co se děje s vámi a co chcete, uděláte lépe, když si zaplatíte prostitutku, která si bude hrát na Dominu.

Na druhou stranu nestačí jen zvadle sedět nebo ležet. Můžete si myslet, že když budete tiše posedávat se skloněnou hlavou, každý si všimne, že jste submisivní. Ve skutečnosti si řeknou, že jste nudní. Pokud chcete potkat Dominu, musíte zařídit, abyste ji potkali. Pokud chcete, aby si vás všimla, musíte zařídit, aby si vás všimla. Síla a submisivita se nevylučují. Pokud jste nesmělí, zařiďte, ať vás představí známý. Ať se hned neztratí a udržuje rozhovor. Nebo jí napište. Nejde o to, vrhnout se jí k nohám. Jde o to, pohnout se, promluvit. Pokud se do celé věci dáte s přístupem „stejně z toho nic nebude a i kdyby bylo, tak pro ni nejsem dost dobrý“, nejspíš to tak dopadne. Domina vám při pohledu na vás musí věřit a věřit tomu, co dokážete. Nezapomeňte se usmívat!

Kromě vhodného přístupu k věci nezapomínejte na upřímnost. Pokud nadhodnotíte sami sebe, své schopnosti nebo zkušenosti, pak lžete. Pokud napíšete, že měříte 180 cm, jste přitažlivý a štíhlý a ve skutečnosti máte jen 172, nic moc vzhled a pivní břicho, pak si toho jistě při prvním setkání všimne. A v tom okamžiku už to může skončit. Pokud nejste ředitel firmy, netvrďte to o sobě. Co je špatného na tom, že jste programátor, nebo pracujete v bance? Nestyďte se za to, co jste. A dále – nepřehánějte to s popisem zkušeností a znalostí o Scéně – je to dětinské, nebezpečné a naštve to. Na tom, že jste nováček, není nic zavrženíhodného.

Sledovala jsem, jak na jednom večírku submisiv povídal Domině, že se mu líbí pořádná bolest – vzala ho za slovo. Dohodli se, že něco zkusí a on po druhé ráně zařval stopku. Okamžitě se ho ptala, co se děje. Odpověděl, že to bolí! Připomněla mu, co o sobě vyprávěl. Odvětil, že si nikdy nemyslel, že by to ve skutečnosti mohlo být tak zlé. Je to sice veselá historka, ale nikdo s ním pak už nechtěl nic mít.

Načasování

Někdy máte tu smůlu, že potkáte Dominu, která zrovna nechce nebo nepotřebuje nového submisiva. Některé dominantní ženy se poohlížejí po nových partnerech často, některé jen jednou za deset let. Pokud vám některá naznačí, že zrovna nemá zájem, nedělejte ze sebe idioty tím, že se jí budete vnucovat. Mohli byste jí napsat, co nabízíte, že máte zájem a že kdyby se příště naskytla příležitost… a nechat to na ní. Pokud nepřijde odpověď, nechte to být. Znamená to „ne“. Je zbytečné kňučet v dalších dopisech, že se neozvala.

Nerozčilujte se, že vám řekla „Ne“. Berte to s úctou a nechtějte si to s ní rozházet. Poděkujte jí krátce za jej čas a to, že o tom uvažovala. (Pokud se na to cítíte, zeptejte se na důvod odmítnutí, ale připravte se na řádnou sprchu.) Stalo se mi mnohokrát, že jsem někomu řekla „Ne“, protože prostě nebyla ta správná doba, ale ti, kteří zůstali v kontaktu, občas se zdvořile ozvali (zdvořilost, o to tu jde především), zůstali těmi, na které jsem se obracela příště. Pokud máte dost trpělivosti počkat, máte větší šanci potkat tu pravou.

Pořiďte si vlastní!

Mnoho submisivů vítězí nad nepřízní osudu tím, že si místo hledání Dominy „vypěstují“ vlastní. Několik prvních pokusů nemusí přinést ten pravý výsledek, můžete dokonce přestat doufat, ale možné to je – a pokud se to povede, bývá to skvělé. Potřebujete jen otevřenou ženu, která má dominantní sklony. Ty stačí rozvíjet. Naučit ji, co by se vám líbilo. Může se vám to podařit s manželkou, s přítelkyní, milenkou. Bohužel, chce to pár let tvrdé práce a má to i své nevýhody.Pokud se rozhodnete vydat touto cestou, musíte na to jít pomalu. Plánovat, nezkoušet toho moc najednou – vyděsila by se a třeba od vás i utekla. Začněte opravdu zvolna. Troškou dominance k běžnému sexu. Nechte si naplácat za to, že jste „zlobili“. Sežeňte jí kožené doplňky, které jí zlepší postavu. Pošeptejte jí, že jí chcete patřit, a zlíbejte jí od hlavy k patě. Naznačte jí, že byste chtěli být svázaní. Zkoušejte to zlehka a soustřeďte se na to, co z toho má. Kdyby se jí to nelíbilo, máte smůlu. Sežeňte jí dobrou knihu na dané téma.

Podpořte ji. Nejspíš jí celý život říkali, že je to úchylné. Musí se dozvědět, že to může být skvělé. Že to může být skvělé i pro ni. Že to řídí, že může kdykoli přestat. Nechte jí pročíst si diskusní skupinu alt.sex.femdom – ať ví, že v tom není sama. Pokud si myslíte, že by to na ni bylo moc, vytiskněte jí pár příspěvků, aby se ujistila o tom, co cítí. Tvrdé SM porno nebo DS časopisy většinu žen odradí. Vždy si promyslete, jestli ji to, co se jí chystáte ukázat, nemůže vylekat. Cokoli jednou uděláte, nevezmete zpátky.Udržujte komunikaci. Pokud se zdá, že jí něco vadí, nezametejte to pod koberec – proberte to, upřímně.

Věnujte se zejména tomu, co jí viditelně nejvíc zajímá a trápí. Prozkoumejte spolu to, co by chtěla vyzkoušet, i když se vám to třeba nezdá. Pokud byste měli dělat něco, co vás nezajímá, asi byste brzy ztratili chuť. Společné zkoumání může být zajímavé – na druhou stranu neustálé plnění toho, co si přeje druhý, může otrávit. Připravte se na to, že vám to může skvěle klapat a pak už s dominancí najednou nebude chtít nic mít. Pocity vinu mohou být velmi silné. Netlačte na ni. Snažte se vše probrat, buďte otevření. Špatné pocity rozptylujte, jak jen to jde, ale neslibujte, co nemůžete splnit. Mnoho submisivů slibuje, že jim dominance ve vztahu nebude chybět – víte dobře, že to takhle dlouhodobě nemůže fungovat.

Pokud vydržíte (a máte štěstí), můžete získat Dominu svých snů, aniž byste vyšli z domu. Nikdy, opakuji, nikdy nepodceňujte, jaký drahokam možná máte v rukou. Pokud to uděláte, může své schopnosti rozvinout – jinde.

Co potom, až tu pravou najdete?

Cože!? Myslíte, že zkazím tu legraci? Nikdy! Takže, šup do toho…

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče