Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Pohled do mučírny

(c)2000-2002 Tom. Kontakt na nás je nahoře na vstupní stránce tohoto webu.

Pohled do mučírny - orientační obrázek

BDSM nerovná se pomůcky, ovšem pobyt ve stylovém prostředí nemůževaši fantazii brzdit - myslím, že je tomu naopak. Práce při budováníprostor, které vidíte na následujícím obrázku, se bohatě vrátí a tohned několikrát - zjistíte, co sami dokážete vytvořit. Pomůžete ostatním,aby se inspirovali (pokud své dílo zveřejníte na webu nebo pokud vásdruzí navštíví). Pokud se rozhodnete realizovat scénku vyžadující naprosté odděleníod okolí, pokud chcete zrychlit a prohloubit přepnutí do jinéhookruhu psychiky, dosáhnout intenzívnějšího sub-stavu, který jinakběžné prostředí, v němž se denně pohybujete, ruší, pak vybudovánímvhodných prostor hodně získáváte.

I pokud se věnujete čistě psychickému D/s, můžete občasným pobytemv mučírně udělat rozšířit obzory své i submisivovy. Teď mluvím o návštěváchjiných mučíren, než je ta vaše, ta doma...

Technická poznámka k následujícímu obrázku - pokud jde vše dobře,vidíte v okně prohlížeče obrázek o rozměrech 1836x426 bodů, což jednes nejspíš víc, než rozlišení vaší obrazovky. (Snažil jsem se obrázek zmenšit, původní rozměr je 4násobný, ale při větší redukci už nejsou vidět detaily. Orientační obrázek bez fungující mapy je na začátku stránky.)

Obrázek si svislým posuvníkem na pravém kraji okna prohlížečepohodlně umístěte na střed výšky obrazovky a pak jej postupněprohlížejte pomocí posuvníku na dolní straně obrazovky.Při klepnutí na předmět vašeho zájmu se otevře podrobnější stránkak dané pomůcce. Pokud se na jednom místě nachází víc předmětů a vynevíte, na co přesně byste myší klepli, máte dvě možnosti. Pokud kurzor na chvíli necháte na místě, objeví se vám ve stavovém řádku prohlížeče odkaz na příslušnou stránku. Z názvu můžete usoudit, oč se jedná.Pokud spěcháte, přidržte tlačítko myši na místě, které vás zajímá, stisknutéa přetáhněte myš kousek jinam. Pak tlačítko pusťte. Minimálně v MS IE 4.0 se rámeček, na který jste klepli, označí tenkou čarou, apřitom zůstane otevřená původní stránka (protože jste myší se stisknutýmtlačítkem pohnuli). Můžete se tedy snadněji rozhodnout, zda jsteklepli na to, co vás zajímá, popř. svou volbu změnit.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče