Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Autor : Tamar Kay

Překlad: (c)1999 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Nevidíte všechno

Pokud máte možnost zažít scénku, které se účastní dva dospělí lidé, například na večírku v SM klubu, můžete se setkat s nejrůznějšími erotickými projevy, které třeba plně nepochopíte. Říkáme jim „scénky“ (na rozdíl od „scény“ – tímto termínem se označují přívrženci BDSM jako celek). Z toho, jak různé scénky jsou, si můžete hodně vzít.

To, co vidíte, vás taky může znepokojovat, zejména v případě, že vám scénka připadá příliš intenzivní nebo nebezpečná. Ve skutečnosti ale často nevidíte všechno. Nestačí se jen dívat – projděme si teď imaginární večírek a prohlédněme si pár scének důkladněji, zevnitř.

Představte si místnost – velkou, klenutou, s kříži u stěn, lavicemi a dalším středověkým zařízením. Vaši pozornost okamžitě upoutá drobná žena, která bičuje připoutaného muže. Konec biče se pohybuje tak rychle, že ani není vidět. Pouze na jeho zádech se objevují krátké rudé čárky. Muž sténá, pak křičí, až nakonec řve „Ne!“. Zní dost přesvědčivě a tak si říkáte, jestli tam opravdu chce stát, nebo jestli už má dost.

Co nevidíte: muž má možnost scénku kdykoli ukončit, ale to správné slovo nezní „Ne“. Pokud by chtěl ubrat na tempu nebo úplně přestat, stačí, když to naznačí. Takže, ačkoliv se zdá, že to je pro něj těžké, rozhodně to tak chce. Vybral si to.

V rohu místnosti sedí u malého stolku muž se ženou. Odněkud je znáte, takže vykročíte jejich směrem a chystáte se je oslovit. Všimnete si ale, jak jsou soustředění jeden na druhého. Něco vás zastaví – proč si k nim nepřisednete, vždyť tohle není žádná scénka.

Jenže ten pocit, který vás zastavil, nelhal. Je to scénka, intenzívní, tichá D/s scénka. Nemusí to být příliš patrné. Některé scénky jsou delikátní a založené spíš na psychice. Pokud se chystáte někoho takového oslovit, dejte mu šanci, ať s vámi naváže oční kontakt – poznáte, zda jste vítáni nebo ne. Nakonec to znáte i z běžných restaurací – i tam sedí páry, které si zrovna nepřejí být rušeny.

Sledujete, jak jedna dívka svazuje druhou. Mazlí se s tím, trvá jí to skoro hodinu. Pak svázané vloží do úst složený kapesník a posadí se opodál. Dá si sklenici minerálky. O uzlech něco víte, takže vám je jasné, že se nedají rychle rozvázat. Nikde neleží nůžky. Není to tak trochu nebezpečné?

Co nevidíte: svázaná dívka může kapesník kdykoliv vyplivnout. Ta, která jí svázala, má v kapse nůž – není problém provazy přeříznout – už to párkrát dělala. Pokud by to bylo potřeba, je v několika vteřinách dolejšek volný.

Jdete dál a za vodotryskem vidíte u stolku sedět známého. Sedí tam s nějakou dívkou, kterou neznáte a nikdy jste jí v klubu neviděli. Najednou dívka sáhne do kabelky, vytáhne krabičku s jehlami a začne scénku. Četli jste, že jehly mohou být nebezpečné, a teď vašeho známého zpracovává taková amatérka.

Co nevidíte: ano, je tu nová, ale je to lékařka. Nejspíš toho o jehlách a prevenci ví víc, než všichni v místnosti dohromady.

Najednou se vrátíte pohledem do rohu, kde seděl ten tichý pár. Muž vstane, popadne ženu za vlasy a vlepí jí tři hlasité políčky. Žena se rozpláče a on jí ještě přidá. Nevypadá to, že by jí šetřil, a ona se zdá skutečně smutná. Nemůžete se na to dívat a chcete jí pomoci.

Co nevidíte: tah za vlasy ani facka nemusí být nebezpečné. Pokud jde o slzy, ty k silným emocím patří. Ve scénkách s předáním moci mezi lidmi, kteří se dobře znají, kteří si věří, jsou běžné. Spolehněte se, že lidé do klubu přišli dobrovolně, že dělají, co opravdu chtějí. To, že se vám scénka nelíbí, neznamená, že ji jiní nemohou provozovat. Nepromítejte své pochyby a nejistotu do toho, co dělají ostatní.

Pokud se do nějakého klubu vypravíte, počítejte s tím, že se budete jen dívat. Patříte ke komunitě, která se díky nim může scházet a která je především zárukou toho, že se tyto „veřejné“ scénky mohou konat v bezpečném prostředí. Pokud ostatní podpoříte už tím, že do scének nebudete zasahovat, prospějete věci.

Výše uvedené scénky nejsou vymyšlené – jsou přitom tak bezpečné, jak si jen umíte představit – vždy záleží na zkušenostech zúčastněných. Nemusí to být vidět, ale je to tak.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče