Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Ovládni mě, okamžitě!

A tentokrát to myslím VÁŽNĚ!

Běžné potíže lidí, kteří si začnou s D/s a co s nimi submisiv může dělat.

Autor: (jade)

Překlad: (c)1999 Tom

Běžná záležitost

Lidé žijící v manželství nebo v dlouhodobém vztahu, který postupně přerůstá v D/s, se velmi často setkávají s následujícím problémem: „Chci, abys byl nahoře, ale ty to ne a ne pochopit.“ Začínající submisivové tím mohou být natolik frustrováni (přitom jejich partnerovi to vůbec nemusí být jedno), že to podkope základy jejich vztahu a vezme jim to možnost, aby svůj vztah přetvořili do podoby, v jaké ho chtějí mít.

Když se zklidníme, utřídíme si myšlenky a vydýcháme první zklamání, napadne nás: i když je každý pár jiný, mají nejspíš všichni stejné problémy, když mají vybudovat vztah Pána a submisiva. Tento článek je zaměřen právě na rozebrání a řešení uvedeného problému. Nejčastější příčiny uvedeného problému:

Tak co s tím?

Můžu vám poradit, jen co s tím nedělat: nesnažte se partnera vyměnit za on-line Pána. Je to jedna z nejhorší věcí, které se mohou stát při přechodu z běžného dlouhodobého vztahu, ve kterém chcete pokračovat, na D/s vztah. Pokud byste byli rádi, aby se váš současný partner stal Pánem, pak se zaměřte na něj a na nikoho jiného. V opačném případě se budete zmítat mezi dvěma myšlenkovými světy (komu vlastně patřím), ale ohrozíte i důvěru svého skutečného partnera ve vás. Základem D/s vztahu je důvěra a já osobně v tom, že bude mít submisiv on-line vztah s jiným Pánem, nevidím moc dobrého. I kdyby o tom skutečný partner věděl, budete mít nejspíš uvedené potíže. Však se říká, že nelze sloužit dvěma pánům – samozřejmě se nevyhnete tomu, abyste nezačali srovnávat. Jen málo submisivů dokáže oddělit D/s vztah od lásky, takže si nemyslete, že když vypnete počítač, vazba mezi vámi a on-line Pánem se přeruší. Totéž platí pro hrátky na různých párty a klubové SM scénky.

Jako submisiv se zaměřte na svého skutečného partnera. Začněte především pracovat na sobě, než začnete měnit jeho. Zjistěte, co to je submisivita a zapojte tuto znalost do svého vztahu. Když budoucí dominant začne zjišťovat a zkoumat, co funguje a co ne, když se dostává do role, můžete mu hodně pomoci. Začněte na něm pozvolna nechávat, ať rozhodne o běžných věcech. Nic nepomáhá tak, jako když se skutečně projevíte submisivně. Dejte najevo, že se měníte, že je možno vás ovládat. Nečekejte, že si vás dominant „podmaní“. Musíte se sami „podřídit“. Položte otěže na zem… a nechte je ležet.

Musíte působit zranitelně – dominant se snáze poddá instinktu pečovat o vás. Působit zranitelně – to není snadné, často budete cítit, že byste to či ono dělali jinak, že byste se rádi rozhodli pro něco jiného. Chce to čas, ale odnaučíte se to. Nečekejte, že se předchozí dlouholeté návyky zlomí přes noc. Ani od partnera nemůžete čekat, že to u něj bude jiné.

Pár tipů

Nejspíš se do toho chcete rovnou pustit. Chcete žít tak, jak jste o tom slyšeli nebo četli. Úplně se to ve vás vaří. Zpomalte – bude to chtít čas a snahu, ale pamatujte na to, že když se vám to povede, vydrží to celý život. Navíc, když se budete snažit se sebou něco dělat, lépe se poznáte a to mi připadá jako věc výhodná pro oba partnery. Tento seznam by mohl pokračovat donekonečna. Každý pár může na svém vztahu pracovat, každý submisiv může projevit svou oddanost Pánovi. S D/s vztahem je to jako se zahradou – sklidíte jen to, co jste zaseli a pokud o zahradu nepečujete, nevzkvétá. Ještě jsem nezažila, že by někdo na růži zařval: „Tak sakra, rozkveť!“ a ona skutečně rozkvetla. S D/s vztahem to jiné nebude.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče