Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Rychlokurz piercingu

Můj původní překlad o dočasném piercingu s dalšími tipy viz Píchání trochu jinak. Pozn. Tom

Několik fotografií s praktickou ukázkou přímo v mase. fotky a celý následující text zaslal autor povídky Piercing

Piercing - tedy zdobení lidského těla ozdobami nejrůznějších tvarů z nejrůznějších materiálů má dozajista co dělat s BDSM. Určitá část lidí by ráda ozdobila sebe nebo svůj protějšek nějakým šperkem, avšak návštěva piercingového studia pro ně může být nepřijatelná ať už z hlediska studu, neosobnosti či touhy obdržet šperk „do těla“ přímo od svého protějšku. Je mi jasné, že pokud bude tento článek číst nějaký majitel piercingového studia nebo jeho pracovník, bude namítat cosi o potřebných znalostech či školení atd. Po pravdě řečeno, chtěl bych to jejich slavné proškolování vidět. Pokus o zakoupení šperku v jednom studiu v samém centru Prahy skončil mým odchodem, protože na přezírání, jednání typu „já jediný o tom něco vím“, nejsem, a nenechám sebou takovými lidmi vláčet. A tak nezbylo, než se postupně vzdělat sám a sám si zajišťovat materiál.

Protože Tomáš tyto stránky nedělá pro onanisty ale pro lidi se zájmem o věc či pro lidi, kteří by něco z BDSM chtěli zkusit, nedoprovázím tento text obrázky. Obrázků je na Netu dostatek a jdou najít celkem snadno obvyklými prostředky. Chce to jen času - ne zrovna málo. Já osobně sedím asi 6 metrů od konce optického kabelu (poměrně nevyužívaného) na který navazuje dost rychlá páteřní síť a toho času byl nespočet. Doporučuji každému tuto exkursi a poohlédnutí po tom, co lze a existuje.
První věcí bude tedy asi rozhodnutí „chci piercing“ či „chceme piercing“.
Pak bude asi následovat výběr „lokality“. Vlivem módní vlny má v pupíku něco kdekdo a lehká žena téměř každá (když nepočítám ty nejnižší třídy). Mně osobně se piercing pupíku velmi líbí, ale z výše uvedeného důvodu ho moje Lenka nemá. Pro začátek doporučuji u dam piercing stydkých pysků (přednostně malých), nebo ten již zmiňovaný pupík. U pánů je nejjednodušší piercing uzdičky penisu. Piercing bradavek vypadá snadně, je však bolestivější než piercing genitálií a navíc uprostřed „dráhy“ bradavka klade značný odpor pronikající jehle a může u nezkušeného piercera dojít k vybočení jehly.
Třetím krokem bude výběr šperku - v našich podmínkách je zatím výběr celkem omezený, z vlastní zkušenosti doporučuji využít služeb zásilkové služby firmy Modrá kočka Plzeň. Majetnější se mohou porozhlédnout na zahraničních serverech, kde je nabídka mnohem širší.
Bod č. 4 = provedení piercingu.
Finálová pětka - to je radost z piercingu. Pokud již člověk má nějaký ten přehled z Netu, pak ví, co s takovým piercingem - jednak zdobí sám o sobě, dá se za něj tahat, zavěšovat do něj závažíčka, pouštět do něj elektrika, dá se za něj dolejšek uvázat, ...

Takže jak takový piercing zhotovit ???

Prvním bodem bude získání odvahy.

Pak budete potřebovat:
- sterilní rukavice
- desinfekci - lihovou na šperk (ne absolutní alkohol, ten nedesinfikuje)
- desinfekci - nějakou k desinfekci kůže - nejlépe klasickou jódovou tinkturu - pozor na alergie na jód !!!!!!!!!!!
- nitrožilní plastovou kanylu - s tzv. flexilou průměru dle šperku
- vyvařenou pinzetu (chirurgickou ze zdravotních potřeb s drážkováním v čelistech, ne tu na obočí) k manipulaci s kůží či šperkem
- vyvařené nůžky
- sterilní gázu (koupíme v lékárně)

Takže napřed dáme šperk do lihu desinfikovat. To snad dalšího komentáře nepotřebuje. Ve zvoleném místě (pokud lze, prosvětlit - např. u stydkých pysků - ať se vyhnete cévám) si rozmyslíme průběh vpichu (můžeme si v dostatečné vzdálenosti od budoucího vpichu udělat ze začátku i značky fixem nebo propiskou. Potom provedeme důkladnou desinfekci zvoleného místa gázovým tamponem. Na vhodné místo poblíž propichovaného „objektu“ si položíme za okraje držený (je sterilní, tak abyste ho moc neosahali) rozložený gázový přířez pro položení pinzety, nůžek a šperku. Místo kam ho položíme, předem potřeme lihem.

Otevřeme zevní obal flexily (je v takové plastové vaničce kryté papírem - papír odtrhneme) a v tomto zevním obalu si ji někam položíme na dosah. Nadešel pravý okamžik pro nasazení chirurgických rukavic (koupíme ve zdravotních potřebách). Otevřete zevní obal rukavic. Umyjte si dokonale ruce mýdlem, pokud možno tekutým (stejně ho budete potřebovat pro péči o piercing). Otevřete vnitřní obal rukavic a nasaďte si je. Jak - to asi nemá cenu moc popisovat, pokud to neděláte denně, tak je stejně znesterilníte a popisovat, jak se to dělá správně, by bylo dost dlouhé. Jsou složené napůl (v tom vnitřním papírovém obalu) a oblečte si je tak, aby jste se pokud možno nedotkli vnějšího povrchu rukavic v oblasti prstů (opravdu to jde). Pokud Vám to moc nepůjde, nepropadejte panice. Jednak každý medik se to učí poměrně dlouho, má-li to být tak, jak to má a jednak proto, že operovat v břiše nebudete. Tím ale nechci říct, aby někdo použil rukavici spadenou na zem.

Tak a v rukavicích vezměte do jedné ruky flexilu, do druhé pinzetu (pokud ji potřebujete pro napnutí propichované tkáně. Z flexily odstraňte kryt hrotu (takové to plastové okolo), nastavte si směr a píchněte. Ne moc pomalu, ale ani zbrkle. Rychle, plynule s citem ( je jasné, že poprvé budete vyklepaní). Upozorňují, že bez flexily, obyčejnou injekční jehlou, lze propíchnout POUZE uzdičku penisu a tenký stydký pysk - ale i tam je fexila pohodlnější a já bych obyčejnou jehlu nepoužil. Zato v případě uzdičky je flexila zbytečná. A nyní přijdete na to, proč je nutná ta flexila.

Podržíme ji za kónus (to je taková ta část, kam se pak nasunuje injekční stříkačka) a vytáhneme kovový mandrén (ten kovový bodec vevnitř) tak, aby plastiková trubička, která je na něm navlečena, zůstala na svém místě. Nyní máme tedy v místě budoucího uložení šperku provléknutou plastikovou hadičku. Nyní odstřihneme (je-li to potřeba) její zúžený konec (tam kde byl hrot jehly) vyvařenými nůžkami. Do tohoto ustřiženého konce flexily zasuneme jeden z konců šperku a protáhneme za trubičku skrz propíchnutou tkáň. Kanylu táhnout, šperk tlačit - ať se to během cesty nerozpojí!! Šperk zavřete a je hotovo. Sundáte rukavice a zhodnotíte estetický efekt.

Péče o piercing:

doby hojení najdete na Netu - pupík a bradavka až půl roku, nejrychleji se hojí genitálie a jazyk. Piercing jazyka osobně nedoporučuji. Stydké pysky se hojí asi 1 měsíc.

Během doby hojení je třeba MINIMÁLNĚ jednou denně po umytí rukou umýt důkladně propíchnuté místo a šperk roztokem desinfekčního mýdla (Protex a pod). Nepoužívejte lihovou desinfekci, ta ničí hojící se tkáň !!!! Je nutno manipulovat se šperkem tak, aby se propláchla i ranka. V případě pupíku či bradavky může pomoci velmi dobře sklenička naplněná mýdlovým roztokem - přiklopíte na propíchnuté místo a oplachujete. Ze vpichu bude vytékat tekutina - pokud nebude propíchnuté místo výrazně zarudlé (trochu bude u čerstvého piercingu vždycky), nebude výrazně oteklé a bolestivé pak se téměř na 100 % nejedná o hnis ale o tekutinu která se tvoří v průběhu hojení a čištění se ranky. Je potřeba ji omývat z okrajů ranky, kde zasychá a tvoří živnou půdu pro bakterie. Nedotýkejte se čerstvého piercingu neumytýma rukama !!!! Může jít o vstupní branu infekce - pokud si tedy holka nechá propíchnout labie není asi to pravé nechat si je od ne zrovna stálého partnera posemenit či naopak, není-li to moje stálá partnerka, nebudu ji do zhojení lízat. Život máte jen jeden, tak bacha na AIDS!!!

Doporučuji před vlasním piercingem studium materiálů na netu, lze tam nalézt přesnou topografii a umístění jednotlivých typů piercingu. Svého času u nás vyšla knižně i monografie „Piercing - moderní antologie“ - kniha velikosti větší než A4, prodávala se ve Votobii, ale i jinde. Pozn. 2010 - píchal jsem kliťák 2x, jednou jen na scénku a podruhé na trvale nošený šperk Obě ranky se výborně zhojily. Tím neříkám, že vám se to povede stejně, ale žádný jiný trénink až na 2 menší chirurgické výkony na zvířátku a pár propíchnutých ballsacků jsem za sebou neměl. A povedlo se bez (nechtěných) následků.

Zcela zvláštní kapitolu tvoří playpiercing, tedy piercing prováděný pro účely jedné jediné seance. Tady je obrázkový materiál na Netu poněkud bohatší, většinou se požívají injekční jehly, já někdy i jehly na akupunkturu. Tady se dá píchat prakticky kamkoliv, oblíbeným námětem pro fotky jsou obrazce z jehel vypichované na prsou, stehnech, rozkroku... Tady je důležitá jen desinfekce kůže (a nebodat do okolí životně důležitých orgánů a velkých cév). Pozn. 2010 - dnes máte možnost jít na akce dobře zavedeného Studia Hell, kde naživo uvidíte totéž, co jsme s L před 8-9 lety jezdili obdivovat a poprvé zkoušet do Londýna (Londýn očima L).

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče