Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Kožený postroj

Autor: (c)1999 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Pokud si chcete hrát (ano, hrát, psal se rok 1999)na klisnu a jezdce, může se vám hodit kožený postroj. Vážní zájemci o ponyplay by mohli namítnout, že postroj by měl vypadat co nejreálněji, měl by mít strukturu jako u skutečného koně (ohlávka, udidlo, uzda, opratě, podbřišník, sedlo, třmeny nebo naopak chomout a klapky na oči, podle toho, zda jde o koně jezdeckého nebo do zápřahu). Na Internetu nebo nakonec i na serveru www.bdsm.cz najdete v Galerii spoustu obrázků s touto tematikou. Jako začátečník však stojíte před problémem – co si pořídit a kde to sehnat. Navíc budete nejspíš chtít zjistit, jestli vám to vůbec něco říká, jestli máte právě do těchto pomůcek investovat peníze (celotělový kožený postroj může přijít dost draho). Účelem postroje v BDSM hrátkách nemusí být udělat z člověka koně. Jde spíš o to, navodit správnou atmosféru. Umožnit oběma, dominantovi i submisivovi, aby se “přeladili” na správnou vlnu. Navlékání a svlékání postroje může docela dobře signalizovat začátek a konec scénky.

Pak samozřejmě existují postroje, které nejsou na koně, ale mají být co nejvíc omezující (pro submisivy), nabízet pevné body k bondáži nebo naopak zdůrazňovat moc a převahu dominanta nad submisivem.

Já si postroj pořídil jen jako symbol, který se skutečným koňským postrojem nemá prakticky nic společného. Dovolil jsem si z Internetu stáhnout ilustrační foto modelky v kalhotkách a obojku (to nejsou součásti postroje). Vystřihl jsem ji z pozadí a dokreslil na ni svůj výtvor. Části postroje, které jsou vidět zpředu, jsou naznačeny černě, průběh řemínků na zádech je naznačen bílými přerušovanými čarami.

Postroj je poměrně jednoduchý, “podprsenka” je posazena poměrně vysoko a nemá vyšité košíky – účelem je prsy maximální zploštit (mají klisny prsy, které by se jim houpaly pod hrudí? Nemají!). Celý postroj je z usně síly 1 mm, řemínky jsou z usně zdvojené, aby se postroj dal utáhnout – slabá useň je velmi pružná a vytahovala by se. Také dírky by se mohly trhat. Vystřihnete dvakrát širší pásek, než jaký potřebujete, podélně jej přeložte a jeden kraj sešijte. Druhý kraj není třeba šít, obě plochy stačí přiložit k sobě a přešít po jednom kraji, není nutno je k sobě lepit. Celý postroj je šitý na stroji. Horní část postroje (řemínek od jednoho horního vrcholu “podprsenky” ke druhému) se navlékne přes skloněnou hlavu, nijak se nezapíná. Dolní okraj podprsenky pokračuje řemínky do stran, které se zapnou jako to, co jde u normální podprsenky přes záda. Levý řemínek má dírky, pravý sponku. Pohled na postroj zezadu je hezčí, když se tyto řemínky nezapnou uprostřed zad, ale výš, u obojku. Řemínky jsou spojeny drobnou sponou, jako u opasku (sponu koupíte v galanterii). Nejdelší jsou řemínky, které začínají na vnějších okrajích “podprsenky” a jdou šikmo dolů, pod rukama dozadu, na zádech tvoří velké X – viz bílé přerušované čáry na obrázku). Obepínají tak záda a zapínají se k další části postroje, která jde kolem stehen. Jde o nepřerušený řemínek kolem obvodu stehna, ke kterému je na vnější straně přišit pásek usně s jedním dílem sponky. Na jednom a druhém stehně jsou prakticky identické díly (jen stranově obrácené), které na sobě mají stejné díly sponky. Dírky jsou na řemíncích, které jdou přes záda od hlavní části postroje. Hlavní část postroje se tak připíná v podstatě k podvazkovému pásu otočenému vzhůru nohama.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče