Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Autor: Lord Colm

Překlad: (1999) Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Představte mu D/s

Nespočítám, kolikrát nám s jade někdo položil otázku, jak partnerovi nadhodit téma D/s. Mnoho návštěvníků našich stránek žije ve stálém vztahu, narazí na tematiku D/s a nevědí, jak partnerovi říct, že by tak chtěli žít. Mnoho lidí se tak bojí, že by je partner odmítl, že o tom raději nemluví a raději se realizují online, mimo rámec vztahu, v němž žijí. Připadá jim to jednodušší.

Na druhou stranu vím, že můžete zjistit, zda má partner zájem (nebo nemá), aniž byste příliš riskovali. Jde o jediné: nesmíte spěchat.

Mnozí lidé nejsou zvyklí bavit se s partnerem o svých fantaziích, takže mohou žít roky vedle sebe a potlačovat, co v nich je. Skutečně smutné pak je, pokud oba sní o tom samém, D/s, B&D nebo SM, ale bojí se to druhému říct.

Takže, co s tím?

Bojíte se odmítnutí, bojíte se, že si partner řekne, že jste úchyl, a objedná vás u Dr. Chocholouška. Není divu, že se bojíte, ale většinou se bojíte neopodstatněně. Pokud se rozhodnete přijít na to, zda partnerovi D/s něco říká, může vás uklidnit, že D/s, a to jak styl milování, tak životní styl, už je do jisté míry součástí „středního proudu“. Pokud partnerka čte růžovou knihovnu, vsaďte se, že už myslela na to, jak jí tisknete ke zdi, zvedáte jí ruce nad hlavu a „přemůžete“ ji.

Samozřejmě nesmíte partnerku hned ze začátku vystrašit. Jay Wiseman ve své knize SM 101 – Realistický úvod (1996) doporučuje převést diskusi o D/s na teoretickou úroveň. Prostě jen tak nahodit před partnerkou téma. Možná, že má předsudky, spojuje D/s s mučením, masovými vrahy a znásilněními. Nepřesvědčí ji však pouhá slova. Zkuste ji raději při milování vzít za ruce a dát jí je za hlavu. Pokud jste dominantní žena, můžete to udělat zrovna tak, pokud jste zrovna nahoře. Jistě vás napadne, že to jde i v jiné než misionářské poloze. Proč nepřidržet partnerovi ruce za zády? Nebo partnerku lehce poplácat po zadku, nepřehnat to, ale tak, aby to cítila. Vezměte ji za vlasy, kousněte ji (do krku, do ramene, na bradavce).

Submisiv může udělat totéž – vzít partnera za zápěstí a „nechat si“ zvednout ruce za hlavu, zasténat. Nebo za ruku a přejet si s ní po hrudi, po zádech, po zadku. Lehněte si mu přes koleno a zahrajte si na holčičku, co moc zlobila. Třeba mu to dojde. Pokud ano, dejte mu znát, že vás to bere.

Pokud se rozhodnete takhle začít, sledujte, co na to partner. Musíte zjistit, jestli se mu to líbí. Pokud ne, nechejte toho. Zkuste něco jiného. Ne všichni dominanti a submisivové milují bolest. Někoho může víc přitahovat samotné ovládání. Zrovna tak je třeba dávat pozor na to, že partner se může rozhodnout při milování něco vydržet a přitom si to neužívá. Pokud si myslíte, že to tak je, přestaňte. Slova „přestaň“ a „ne“ znamenají přesně to, co říkají. Nesnažte se partnera donutit k něčemu, o co opravdu nemá zájem. Pokud se budoucí dominant příliš odváže, naznačte mu to nahlas, výrazem tváře nebo jinak řečí těla.

Určitě dopadnete lépe, pokud připravíte romantický večer při svíčkách, v půli vytáhnete hedvábný šátek a uvážete ho partnerce přes oči, než když roztřískáte kožené důtky a okomentujete to slovy „tak, a zasvěcení máš za sebou, miláčku!“

Další náměty

Pár možností, jak zjistit, jak partner reaguje na D/s (a nezáleží na tom, jestli jste dominantní či submisivní):

Přečtěte si dobrou knížku s námětem D/s. Nechejte ji někde povalovat, aby si jí protějšek všiml. Narazíte-li na část, která je zvlášť erotická, svěřte se partnerovi „Miláčku, tohle ti musím přečíst, to je skvělé!“ Sledujte, jak zareaguje.

Půjčete si videokazetu s námětem D/s. Filmy jako „Devět a půl týdne“ nebo „Divoká orchidej“ jsou už klasikou. Sledujte film spolu a pokud vás něco vzruší, dejte to znát. Zamručte, když hrdinka dostává pásku přes oči, nebo proneste „Páni, to bych s tebou rád zkusil!“ Popovídejte si, až film skončí. Řekněte si, co se jednomu či druhému líbilo, sledujte, jak na to reaguje partner. Reakce by vás mohla příjemně překvapit.

Přidržte partnerovi při polibku ruce nad hlavou nebo za zády. Submisivové se mohou projevit stejně, jak bylo popsáno výše.

Až budete mít romantickou náladu, proč se s partnerem nepodělit o erotickou fantazii? Zkuste dát dohromady scénář, který byste chtěli vyzkoušet. Mnoho lidí v této oblasti není příliš otevřených, bojí se, že se druhému jejich představy budou zdát „zvrácené“ nebo „perverzní“. Když začnete jako první, může se partner spíše otevřít. Pokud nebudete tlačit na pilu, budete prostě jen snít, může partner reagovat vstřícněji.

Submisiv se může partnerovi představit v roli, v níž druhý rozhoduje o tom, co bude první dělat. Zahrajte si na služku, sluhu, postavu, která nerozhoduje. Proč partnera nepřivítat v kostýmu? Muž by mohl na ženu počkat, uvařit, uklidit, vykoupat ji, nabídnout masáž…

Chci to zkusit!

Pokud navážete vztah, nečekejte s odhalením zbytečně dlouho. Z dlouhodobého hlediska je lepší zjistit raději dříve, jaké máte vyhlídky, jak se k sobě hodíte po stránce sexu. Pokud budete čekat, může se vám stát, že emočně do vztahu investujete mnohem víc. Nevykládejte si ale tento odstavec tak, že hned, jak se poprvé svléknete, musíte zjistit, jak na tom jste s D/s.

Většina lidí lépe zareaguje na erotické prvky D/s než na rozhovor na téma vyjednávání, smluv, povinností otroka či otrokyně a análních zátek. Dopřejte si čas, nesnažte se hned začít s vrcholnou formou D/s. Submisivové, netlačte na budoucího dominanta, nechejte ho, ať si může zvyknout na nové pocity. Kromě toho, že to třeba nikdy nedělal, se může bát, že vám ublíží. Celý život jste vychováváni ve víře, že ublížit druhému je špatné, a to i s jeho souhlasem. Nechcete přece partnera postrašit – uvádějte ho do D/s postupně, přivádějte ho postupně k myšlence, že D/s může vztah obohatit. Není špatné nespěchat. Pokud budete mít štěstí, podaří se vám v partnerovi probudit, co dříve skrýval.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče