Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Autor: Lapp Topp

Překlad: (c)1998 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Sepsala jsem několik vlastností, které bych čekala, že můj submisiv bude mít. Když jsem zrovna dole, snažím se být zrovna taková. Můžete ovšem mít jiné představy...

1. Upřímnost. Ta je pro mě velmi důležitá. Pokud člověk není upřímný, nedá se mu věřit. Bez důvěry D/s vztah nemůže vzniknout. Už kvůli bezpečnosti, nelžete o tom, po čem toužíte, co zažíváte, čeho se bojíte a co nezvládáte. Už tolikrát se mi stalo, že submisiv “přikrášlil” skutečnost, protože si myslel, že budu spokojenější. Obvykle se mu to rychle vrátí, a to ve špatném. Pokud chcete vědět, co si váš Dominant myslí, nebo co od vás čeká, buďte upřímní a zeptejte se. Na otázce položené s respektem není nic špatného a je to rozhodně lepší, než neukázat žádný zájem. Nezapomeňte na to, že neexistují dva stejní Dominanti. Nečekejte od jednoho, že bude nadšený, když si navléknete punčochy, protože jinému se to líbilo. Zeptejte se raději, co si máte vzít, jak se máte chovat, jak jej máte oslovovat atd.

2. Submisivita. I když se přiznám, že občas “můžu” nějakého toho SAM (Smart Assed Masochist – “vzpurný otrok”, snažící se Pána dohnat k tomu, aby jej potrestal, často na překážku vzniku jakéhokoliv vztahu, pozn. překl.), dávám přednost tomu, aby se mi submisiv poddal. Očekávám, že bude zdvořilý, ochotný a bude se ke mně chovat s úctou, kterou si zasloužím. Nic mě nezbaví chuti pokračovat tak, jako submisiv, který se snaží mě komandovat nebo do scény vážněji zasahovat. Pokud chce dostat na zadek, dočká se daleko rychleji, pokud uctivě pronese: “Paní, pokud Vás to potěší, rád se nechám seřezat”, než když bude “zlobit”, aby si to “zasloužil”.

3. Inteligence. Když se chcete někomu poddat, promyslete si nejdřív, co o něm víte a jak daleko chcete zajít. Pokud s dotyčným žijete, nebo s ním chcete žít, poznejte jej nejprve jako přítele a pak se rozhodněte. Pokud jde o realizaci scény s někým, koho dobře neznáte, informujte se o něm u ostatních a postarejte se o své bezpečí. Buďte v dominantní roli nebo jděte na party, kde je víc lidí a kontrola nad tím, co se s vámi bude dít. Ona se ta inteligence neztratí, hodí i jindy, než během scény. Takže koukejte myslet, a co vymyslíte, proberte se svým Dominantem. Nelenujte zjistit, co má rád, a poučte se o tom u něj, nebo jinde, než do toho “vlítnete”. Nezůstávejte na místě, sledujte vývoj, trendy, abyste se o nich dokázali bavit. Zkuste stejného koníčka, hobby, jako váš Dominant. To vše může prospět každému vztahu, D/s i “normálnímu”.

4. Služba. Zjistěte, co má Dominant rád, a snažte se mu to poskytnout. Je na vás, aby se cítil štastný. Chce-li se najíst, zjistěte, co by si dal, a jak to máte servírovat. Odhalte, co ho vzrušuje, a co ho naopak brzdí v rozletu. Je na vás, abyste sehnali propriety potřebné pro realizaci scény, zeptali se, co chce, a připravili to. Ve všem, co děláte, se snažte o dokonalost, nenechávejte si nic, co po vás chce, vysvětlovat dvakrát. Pokud řeknu submisivovi, že mám ke kávě ráda šlehačku a sladím, a příště to musím opakovat, připadá mi, že buď vůbec nemyslí, nebo mu je jedno, že jsem to už jednou řekla. Jedno ani druhé mě rozhodně nepotěší. Když sloužíte, buďte tvořiví, snažte se, myslete! Vyslechněte Dominanta, jeho touhy a představy, a snažte se je realizovat. Neustále sledujte, co se děje. Pokud máte možnost, trochu se u něj doma porozhlédněte. Leží na poličce balíček svíček? Výborně, až přijde k vám domů, ani je nebude muset hledat. Jakou kosmetiku používá? Kupte stejnou a připravte mu ji. Co pije? Ať to máte, až se u vás objeví.

5. Komunikace. Ačkoliv si to někteří lidé myslí, Dominanti často nebývají ani psychologové, ani spiritisté. Je to docela fuška, začít submisiva “pitvat” :) a zjišťovat, co mu co dělá, co se mu líbí a co ne. O mnoho radši bych si nechala vyprávět, co můj “dolejšek” vzrušuje, jaké fantazie prožívá, abych se kdykoliv později mohla rozhodnout, co budu realizovat, než když musím hádat a tápat. Nebaví mě submisivové, kteří stále opakují: “Cokoliv si budete přát, Paní.” Když se mu (jí) to nelíbí, taky z toho nic nemám. Dobře, přiznám se, stane se mi, že si někdy užívám toho, co se mu (jí) nelíbí, ale rozhodně to není 100% času, který s ní(m) strávím.

6. Sebeúcta. Važte si sami sebe! Nevzruší mě ovládat rohožku ani toho, kdo si o sobě myslí tak málo, že se poddá kdykoliv komukoliv.

7. Trpělivost. Už mnohokrát jsem zaslechla, že dobrý submisiv se pozná podle toho, že je trpělivý. A na druhou stranu i přímo mě bylo několikrát doporučováno, že mám v této oblasti ještě co zlepšovat. K tomu se budu ještě muset vrátit. Rozhodně vím, že na některé věci se opravdu vyplatí si počkat. Submisiv, který vás někam tlačí, pořád něco chce – to snad ani submisiv není. I já se tedy pomalu učím trpělivosti. Učení - mučení. Nemohl by mi s tím někdo pomáhat? :)

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče