Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Gumová spankingová plácačka

(c)2001 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

K výrobě plácačky mě přimělo několik důvodů. Za prvé má žena ráda výprasky. Nemám nic proti čistě SM scénkám, a protože je praktikujeme velmi často, vím, jak z nich bolí ruka (když pomineme bolest v duši - obyčejný lidský soucit, kterému se stále nedokážu zcela ubránit - stále mě ještě napadají myšlenky "tohle přece nemůže chtít, to přece strašně bolí!"). Plácačka kromě toho, že výprask s ní toho, kdo jej udílí, nebolí, zajišťuje i jistý odstup, nemluvě o tom, že plácačku vám dolejšek na rozdíl od vaší ruky :-) může přinést, pokud mu umožníte "vybrat si trest", a dát tak ještě jednou těsně před výpraskem najevo svůj souhlas.

Za druhé není nad změnu. Důtky jsou ne vždy to pravé, o biči nemluvě (narážím na délku, která je v některých prostředích - v menším pokoji, na veřejnosti, mezi stoly, v autě apod. vyloženě na obtíž). Za třetí, i materiál trestného nástroje hraje svou roli. Ať už pro ty, kdo za trestem vidí víc, např. příslušnou historickou dobu (pro příznivce rákosek), nebo příležitost uspokojit své fetištické sklony (v tomto případě jde o gumu).

Poslední a nejmenší prioritou bylo získat nástroj, jehož rukojeť má tvar vibrátoru (prostě jsem měl takový nápad, nehledejte za tím to, že bych byl přívržencem vibrátorů nebo že bychom doma zakládali jejich sbírku). Ve spoustě erotických povídek se takové pomůcky vyskytují a přišlo mi dobré si jednu takovou zkusit vyrobit.

Dost bylo úvodu, pojďme k věci. Celkový pohled na dvě plácačky různých velikostí napoví, o jaký nástroj se jedná. Dřevěná rukojeť (uříznutá z násady od smetáku, délka 15 cm, průměr 3,5 cm, jeden konec obroušen do polokoule, druhý konec opatřen zářezem jdoucím přes průměr rukojeti do hloubky 1,2 cm - šířka zářezu odpovídá šířce použité gumy). Gumová plocha rozměru 10 x 18 cm v prvním a 6 x 16 cm ve druhém případě. Tloušťka gumy je 2,5 mm. Gumu na obě plácačky koupíte za 50 Kč v nejbližší prodejně potřeb pro motoristy (zástěrka na starou Škodovku, bez emblému, zesílené okraje odříznete). Guma se dá bez problémů řezat silnějším nožem. Rukojeť je s gumou slepena Chemoprenem (slouží více méně k vyplnění a odpružení spáry - zářezu v rukojeti) a dvěma vruty s kuželovou hlavou zapuštěnými dokonce rukojeti - viz detail spojení. Před spojením namažte zářez v rukojeti i odpovídající povrch plácačky tenkou vrstvou Chemoprenu, nechte mírně zavadnout. Pak části spojte a vrtačkou do rukojeti včetně vložené gumy vyvrtejte dva téměř průchozí otvory (tím myslím, že mají jít skoro až na druhou stranu rukojeti, alene úplně - rozhodně musí jít skrz gumu a do protější části rukojeti). Začátek děr opatřete kuželovým zahloubením pro hlavy vrutů (raději hlubším, aby po montáži lícovaly s rukojetí nebo byly pod jejím povrchem - ačkoliv jsem tak neučinil, můžete hlavy vrutů zatmelit a na povrchu rukojeti tak vůbec nemusí být vidět). Místo vrutů také můžete použít dřevěné kolíky, to je asi profesionálnější řešení, ovšem musíte je mít, musíte vrtat přesnější díry, musíte umět dokonale lepit dřevo... Použil jsem vruty o průměru hlavy 5 mm a dříku 2,5 mm. Otvor pro vruty a dříky vrutů můžete také namazat Chemoprenem, tím nic nezkazíte.

Povrchová úprava je velmi důležitá, pokud má nástroj slušně vypadat, sedět v ruce a případně být i nepromáčivý (teď myslím rukojeť :-). S gumou nemusíte dělat nic, i když přetření glycerínem (koupí se v drogérii, buď čistý - kosmetický, nebo jako konzervant na gumová těsnění) neuškodí - guma lépe vypadá a vydrží déle. Dřevěnou rukojeť je nutno pečlivě obrousit smirkovým papírem, namořit nebo natřít barvou - násady od smetáků jsou velmi světlé, pro mně osobně je to naprosto nepřitažlivý odstín) - např. Luxolem, a po dokonalém zaschnutí a jemném přebroušení opatřit několika vrstvami tvrdého laku.

Přeji příjemné zážitky, před drsnějším výpraskem nezapomeňte zadeček oběti rukama promnout a prokrvit, ať ji rány tak nepálí (a omezíte tvorbu modřin, pokud jimi dolejšek trpí).

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče