Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Stáj

Autor: (c)2001 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Stáj vznikla využitím volného prostoru pod schody ze sklepa do obytné části domu. Pokud takový prostor(úzký, šíře asi 60 cm stačí, nízký (výše 220 cm u dveří, která se postupně snižuje až na pouhých 60 cm na druhéstraně) nemáte, musíte si jej od zbytku místnosti oddělit vyzděním příčky, nebo místo příčky instalovat dřevěnoustěnu. Já mohl využít již existujícího prostoru, který je vzhledem ke svým malým rozměrům a klesajícímu stropujinak nevyužitelný.

Na prvním obrázku vidíte otevřené dveře. Dveře jsou dvojdílné, dolní polovina je vysokácca. 120 cm, horní jen 100 cm - samozřejmě že celkový součet musí dát výšku od stropu k podlaze, mínus nějaké dvacentimetry, aby šlo dveře otvírat. Šířka dveří je 65 cm, závisí na rozteči zdí snížené o dvojnásobek šířky trámku, z nějžjsou "futra". Dveře stačí sbít hřebíky z prken, tj. uříznout tolik kusů prken, aby dala celkovou šířku 65 cm, o délce120 cm pro dolní část dveří a 100 cm pro horní, položit prkna vedle sebe, dát přes ně napříč jedno prkno nahoře, jednodole, přibít hřebíky, natřít (dveře na obrázku jsou natřené okrovým Luxolem s přimíchanou troškou černé barvy). Dveřepak opatříme piánovými panty - viz pravá strana detailního obrázku a přišroubujeme do futer, tj.svislých dřevěných sloupků kotvených do zdi třemi vruty d5x100 v plastových hmoždinkách do díry 12mm.

Zavírání dveří je na zástrčku - petlici (koupíte v železářství). K zástrčce jsem nesehnal protiplech, takže jsemjej vyrobil z ocelového plechu tloušťky 1,0 mm (rozměr přibližně 8x4 cm, plech je potřeba na obou stranách provrtat- otvor pro vrut, který bude protiplech držet na futrech - a ve svěráku ohnout tak, aby po příšroubování plechu na futrabyla střední část plechu v šířce odpovídající šířce jazýčku petlice dostatečně daleko od futer, tj. jazýček petlice šelzastrčit mezi futro a protiplech.

Na druhém obrázku je vidět, že stáj lze vybavit např. šrouby s oky, do nichž zasadíme kruhy - k pověšení ohlávky,lonže, uvázání kobylky atd. atd. Na závěr rozhoďte podestýlku a je to.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče