Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Dotaz začínající dominy

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Čtenářka, jejíž mail cituji, si nepřála zveřejnění své adresy. (c)2000

Následující text je nekrácený mail - dotaz čtenářky mého webu - označený „>“.Děkuji jí za svolení se zveřejněním (hnidopiši si je mohou přečíst na konci textu).

Mezi odstavci jsou mé vpisky - odpověděl jsem na vše v původním mailu. I má odpověď je celá, nekrátil jsem ji ani ex post nedopisoval, i když původní odpověď nevznikala s vědomím, že jednou bude zveřejněna; dnes by mohla být značně rozšířena.

Snad text i tak pomůže těm, kdo jsou v podobné situaci, kdy chtějí přejít od teorie k praxi - mohou se připravit na to, že ne každá snaha je korunována úspěchem.

---

>Diky tobe a tvym informacim dostupnych na netu, jsme si ujasnili i nase
>role.

Dekuji za pochvalu.

>Jenze jsme na zacatku.

To je lepsi nez nebyt nikde, nevedet, jestli jsem normalni, nebo nedokazat partnerovi rict, co chci. Takze vam gratuluji.

> Dotaznik byl vyplnen, ale ja jako Domina, mam jen nejasne tuseni o tom, jak
>by mel vypadat prvotni vycvik. Ja vim, ze kazdy Dominant ma svoje metody,ale
>jde mi jen o par prvnich fyzickych i psychickych úkolů. Kde a cim zacit?

Kazdy clovek je jiny. Je normalni, ze pokud s necim zacinam, pripada mi to zvlastni, novost te veci me rusi. Casem se to podda.Tolik na zacatek.

Jde o to nestanovovat si do zacatku nerealne a prilis "vymyslene"scenky. Zakladem je najit, co vas oba "dostavä". Tj. mate-li oba radi kuzi, staci na sebe hodit neco fetisistickeho, boty, kozenou podprsenku, pro muze staci kozeny obojek. Vasemu podvedomi to da silny impuls.

K tomu pridat dalsi vec, ktera vas "bere". Priklad - oba vas laka predstava (zavrete oci a zkuste si predstavit, co by vas vzrusovalo - nemusi to souviset se sexem) dominy stojici nad klecicim otrokem.

Pak neni nic jednodussiho nez stanovit si pro zacatek delku scenky na 5 minut a vy jako domina date svemu submisivovi prikaz, aby zaujal urcenou polohu (kdo to nezkusil, nevi, jak tezke je i pro dominanta dokazat opravit submisivovu chybu v nejakem detailu - odlisna poloha rukou, postaveni nohou - bavim se o dominantove prikazu aby submisiv zaujal urcenou polohu a o tom, ze jsme jen lide, a submisiv pokazde zaujme polohu mirne odlisnou. Je na dominantovi, zda submisiva opravi, potresta, nebo se zameri na jiny prvek scenky, ale pro zacatek je dobre si uvedomit, jakou polohu partnerovi narizuji a byt schopen mu jasne vysvetlit, kde udelal chybu).

Pokud zaujme polohu podle vasich predstav, muzete ho rochu odmenit za poslusnost - jiste vas napadne jak, nebo mu naopak ukol ztizit - necim ho prekvapit (tlesknuti za hlavou - pozor, pokud se hodne lekne, nebude ve scence chtit pokracovat) a sledovat, jestli neudela chybu.

Moznosti je mnoho. A to jsem se dostal jen k prostemu povelu "kleknout". Pritom to neni samoucelne - muze jim zacinat kazda scenka a uvidite, jak takovy ritual oba aktery naladi do te spravne formy a soustredeni.

>Pak uz mi ma fantazie inspirovana tebou jiste pomuze. Sve predstavy mam
>jiste, ale chtela bych znat nejaky bezny postup, jinak receno standart -
>pokud nejaky existuje. Minimalne z tveho pohledu.

Dulezite je nespechat. Promyslet si, co budu delat pristich 5 minut a priblizne se toho drzet. Urcite bych submisiva nejdrive naucil na veci, ktere se budou pouzivat ve vetsine scenek - polohy tela, plneni jednoduchych prikazu, navyk premyslet jen v mire nutne pro dokonale splneni ukolu a automaticky reagovat na hlas dominanta.

Pri tom vsëm je potreba se postarat o submisivovo bezpeci (dusevni i fyzicke), klid (vypnuti telefonu) a navodit naladu, kdy se na scenku oba tesite, ale nevisite netrpelive na tom, co vam prinese.

> Moc nam pomuze, pokud
>odpovis, protoze nezastiram, povazuju te za velmi zkuseneho a inteligentniho
>cloveka a tva rada bude nad zlato.

Odpovedel jsem moc rad a priste rad odpovim i podrobneji.

TOM

---

Ptáte se, jak ti dva dopadli? Zcela podle jejich představ to nedopadlo, ale ještě spolu neskončili... přejme jim všichni hodně štěstí příště.

---

Ahoj Tome, odpověd jsme dostali, mockrát děkuji, i za rychlost s jakou jsi odpověděl. Samozřejmě, nemám nic proti zveřejnění. Škoda jen, ze ti nemohu zatím napsat jak to probíhalo, můj přítel z mě neznámých důvodů couvnul. Přitom si troufám tvrdit, ze je (ani ne tak submisivní) jako klasicky masochista. Potřebuje bolest při sexu, proto mě vlastně napadlo vyhledat o tom nějaké informace. Byl tak nadšen všim tím a najednou nic. Nikdy toho moc nenamluvil a své pocity sděloval minimálně. Tentokrát se i rozpovídal o potřebě SM. No a pak se stáhnul. Nežijeme spolu, takže ho k nějakému kontaktu a rozhovoru nemůžu nutit. Třeba se to změní, nevím. Zatím se měj.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče