Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Biče

Autor: (c)2001 Tom

Na obrázku vidíte sadu bičů visících na stěně mučirny. Fialovo černá věc v pravém horním rohu je bič, který si můžete uplést z lana. Funguje slušně, zvukový efekt si nezadá s hadem stočeným v levé střední části fotografie, nešikovně vedená rána ohromně bolí.

Zmiňovaný had je 2 m dlouhý, kloubem spojený s dřevěnou rukojetí opletenou kůží. Lze s ním trénovat podle Bullwhip FAQ (překlad na své stránky nedám, kdo chce, ať si ho na webu najde, amatér si bičem může těžce ublížit). Použitelný je jen venku (to musíte ale pečlivě volit terén, tráva, kameny, prach, vše na něm nechá neodstranitelné stopy). Já trénuji v dostatečně velké místnosti - potřebujete kolem sebe mít 2,5 m místa na všechny strany. V mučírně je tento bič nepoužitelný, pokud ho nechcete jen nosit (to jde, a má to působivý efekt, pokud si submisiv dokáže představit, co bič může způsobit, nebo ještě lépe, pokud váš submisiv je switch, už to na vás s bičem zkoušel a málem si ušvihl ucho - L promine :- ).

Na obrázku dále vidíte (a přijedete-li k nám, můžete si vyzkoušet) dva jezdecké bičíky, oba profi výrobky. Návod na jezdecký bičík si můžete přečíst na jiném místě tohoto webu, profi bičíky jsou už dnes ale tak levné a dostupné, že už bych ho dnes sám nevyráběl.

Jako poslední, těsně napravo od jezdeckých bičíků, visí krátký kožený had, památka na Kanárské ostrovy. Délka 1.5 metru, kvalita nic moc, jen 4 pruhy kůže, duše z provazu, takže poměrně tuhý a navíc se časem uvolňující nekvalitní bič. Přesto však použitelný, šikovně krátký, oživující vzpomínky na dovolenou...

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče