Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Důtky gumové, důtky s bužírkou

Autor: (c) 2001 Tom

Úvod o symbolice a významu důtek v SM vám nabízí návod na výrobu důtek s koženými prameny nebo návod na výrobu důtek s prameny z provazu. Tyto důtky jsou jen variací výše uvedených důtek, popř. dalších, které můžete vidět v Interaktivní procházce naší mučírnou. Na této verzi je snad zajímavé celolatexové resp. pololatexové provedení. Klepnutím na odkaz otevřete obrázek hotových důtek.

Důtky mají pevnou rukojeť (dřevo) omotanou samovulkanizující gumovou páskou. Tato páska má jedinou nevýhodu - cenu. Role 25 mm x 7.5 metru stojí okolo 100 korun, koupíte ji v prodejnách elektromateriálu. Pokud ji nemůžete sehnat, podívejte se, co přesně sháníte - role je vidět na tomto detailním obrázku. Při omotávání se páska musí poměrně značnou silou napnout, protože protažením se zúží na 95% původní šířky, tím se aktivuje, a při pozvolném smršťování se jednotlivé závity k sobě přilepí (proto se musí mírně překrývat). Pozor, pokud pásku navinete křivě, jen těžko od sebe závity odtrhnete, druhý den už ani náhodou.

Pokud tuto pásku použijete, získáte rukojeť, která se skoro lepí k ruce (neklouže) a navíc pro gumové fetišisty - je to latex... Konce rukojeti (odřízlé) jsou natřeny černou barvou.

Rukojeť vyrobíte z násady od smetáku nebo lopaty (já použil to druhé, má větší průměr a lépe mi padne do poněkud přerostlé dlaně) - stačí odříznout necelých 20 cm násady a poblíž jednoho konce (alespoň 1 cm od něj, aby se vám dřevo nevylamovalo) udělat jehlovým pilníkem po obvodu rukojeti drážku (já se přiznám, že už jsem ji pilníkem nedělal hodně dlouho - pomocí elektrické rozbrusky s kotoučem tlustým 3 mm máte drážku hotovou do půl minuty).

Do drážky přijdou prameny, které jsou přeloženy napůl a v tomto místě přidržovány ve drážce drátem, který utáhnete kleštěmi. Já nyní (po vyčerpání zásob relativně měkkého a přitom nerezového drátu) používám běžný tenký vázací drát, ze kterého odstřihnu 3 x 15 cm, tyto drátky stočím k sobě a to celé použiju na přichycení pramenů důtek k rukojeti - takto upravený drát je dost pevný a přitom nepraská. Konec rukojeti po upevnění pramenů vidíte zde.

Prameny můžete vyrobit z gumy (na obrázku vidíte potřebné nářadí a materiál) nebo bužírky. Při práci s gumou si můžete koupit roli gumy (v prodejně autodílů na nákladní auta - gumová metráž se prodává jako koberce do nákladních aut) nebo pokud potřebujete udělat jedny-dvoje důtky, vystačíte s duší od traktoru (duše od bicyklu je z příliš slabé gumy - i prameny mých důtek z duše od traktoru sotva letí vzduchem - jsou dost lehké - do lehčích bych nešel). Gumu můžete řezat nožem nebo stříhat nůžkami - jde to velmi snadno. Pokud použijete gumu z duše, nevadí, že řežete podél obvodu duše a prameny při rozložení na stůl mají obloukovitý tvar - na hotových důtkách se to nepozná. Vadí jen to, že je každý pramen jinak dlouhý, a to vyřešíte až na hotových důtkách odstřižením konců podle toho, který vyšel nejkratší.

Gumu si taky můžete koupit modelářskou, čtvercového, obdélníkového nebo kulatého průřezu. Důtky s takovými prameny jsou pro skutečné masochisty, protože na rozdíl od ploché gumy krájejí kulaté prameny vzduch značně lépe a rána takovými důtkami může být pro mnoho lidí víc, než snesou (jak vím z mailů, ne všichni příznivci BDSM jsou zas tak moc na bolest a pro dost lidí by i vyobrazené důtky byly přiliš drsné). Na druhou stranu bužírka je poměrně lehká a proto moc nepřilne a rána moc nebolí, při velkém nápřahu a švihu spíš pálí. Prameny můžete udělat i ze silikonové gumy, která naopak přilne k tělu dokonale. Navíc má zajímavou vlastnost - při dopadu (prudkém nárazu) ve tmě světélkuje.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče