Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Pletené kožené důtky

Autor: (2000) Tom

Úvod o symbolice a významu důtek v SM vám nabízí návod na výrobu důtek s koženými prameny nebo návod na výrobu důtek s prameny z provazu. Tyto důtky jsou profesionální verzí "devítiocasé kočky". Jedná se profi výrobek a důvody existence této stránky jsou dva. Za prvé, jeden čtenář (nebyl to terrier, viz níže) mě poprosil o detailní obrázky devítiocasé kočky (odpověděl jsem mu, že si ji má udělat stylovou z nasolené šňůry - taková kočka má pletenou i rukojeť a vyrobí se z přibližně deseti-patnácti metrů provazu - návod jsem zatím nevytvořil, tuto pomůcku jsem si zatím nevyrobil - mohu to napravit, ale neptejte se, kdy to bude). Každopádně jsem mu slíbil fotky profi verze, která je mnohem méně drsná, z měkké kůže. Plním slib.

Druhým důvodem je, že mi ty důtky vedle pár dalších visí v mučírně a já pojal nápad (viz příslušná část nekonečného dokumentu "něco o mě"), že vytvořím fotoprocházku našimi sklepními prostory. K tomu budu muset vytvořit pro Domácí dílnu články popisující i pomůcky, které jsem sám nevyrobil. Toto je prostě první z nich.

Důtky mají pevnou rukojeť (nejspíš dřevo) olepenou kůží, oba konce rukojeti jsou zdobeny koženýcm copánkem. Prameny jsou dlouhé skoro třičtvrtě metru, z měkké kůže, každý z nich je pleten ze dvou kožených řemínků, z nichž každý je na jednom konci v délce asi 5 cm vcelku (dvě tyto části proti sobě vytváří roztomilé plácačky na konci pramenů) a po zbývající délce rozstřižen na dvě souběžné části. Bez obrázku si to těžko představíte, ale ze čtyř pramenů kůže (původně vzniklých z dvou širších pásků), lze uplést kulatý pramínek. Takových vezmete devět, připojíte k rukojeti, a máte důtky...

Co dodat? Jen slíbené obrázky: celkový pohled a detail.

Poznámka z budoucnosti: terrier mi poslal návod na výrobu prakticky totožných důtek - pravda, možná se při naší návštěvě tak trochu inspiroval, minimálně mé důtky v ruce měl :-). Každopádně jeho výrobek je minimálně stejně kvalitní jako profi typ a rozhodně si zaslouží vaši pozornost - čtěte samostatný návod (s krásnými obrázky).

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče