Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Terrierovy důtky s lehkými prameny

Autor: (c)2001 [email protected]
Chcete na tyto stránky také přispět? Napište mi na kontakt uvedený nahoře na vstupní stránce tohoto webu. Tato stránka (text poskytnutý autorem pro zveřejnění na tomto webu nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Úvod o symbolice a významu důtek v SM vám nabízí návodna výrobu důtek s koženými prameny nebo návod navýrobu důtek s prameny z provazu. Tyto důtky vznikly díky šikovnosti a touze človíčka, který si říká [email protected].

Obrázky terrierových vlastnoručně vyrobených důtek jsou jednakv samostatném (prvním) článku Terrierovy pletené kožené důtky a za druhé (k tomuto článku) hned zde: Důtky a bičík a Důtky samy o sobě.

Důtky s lehkými prameny


Dotazy: [email protected]

Materiál:
2 mm kůže velikosti 57cm x 13cm (prameny), 4cm x 65cm (obtočení rukojeti)
21cm dlouhý kus z násady na smeták (rukojeť) průměr 2,5cm
5 ks ozdobných čalounických hřebů
cca 20 ks malých hřebíčků dlouhých 1,5cm

Nářadí: ostrý nůž (skalpel), nůžky, kladívko, lepidlo Chemoprén, a šikovné ruce

Postup:Kůži na prameny rozstříháme na třináct jednocentimetrových proužků (na fotce jsou vidět na několika pramenech uzlíky. Důvod proč tam jsou, nedostatek kůže. Asi pět pramenů je prodlužovaných, mimochodem uzlík má svoje klady, dolejšek vám to potvrdí.) Konce pěti vnitřních pramenů (asi centimetr od konce) propíchnete čalounickým hřebem a přibijeme z vrchu na rukojeť. Před tím než je přibijete úplně tak je musíte pěkně symetricky rozdělit do pěticípé hvězdy. Zbytek pramenů přibijete hřebíčky rovnoměrně po obvodě. Přesah bude činit asi tři centimetry. Pak vezmeme kůži na rukojeť a obtáhneme jej. Budeme jej obtahovat pod uhlem asi třicetipěti stupňů směrem k pramenům. Opět jednotlivé závity budeme překrývat. Přesah bude činit asi jeden až jeden a půl centimetru. Rukojeť tím dostane plastický tvar a bude se lépe držet v ruce. Poslední závit u pramenů můžeme přilepit nebo úplně stačí když ho přichytíme třemi čalounickými hřeby. Ještě vystřihneme z kůže kolečko o průměru 2,5cm a přilepíme ho ze spodu na rukojeť. Tím jsou důtky hotové. Průměrně šikovnému člověku nebude jejich výroba trvat déle než hodinu. Opět existuje široká paleta možností, hrubší kůže, více pramenů, širší prameny, tenčí prameny … atd.

Mlaťte se s láskou a rozkoší.[email protected]

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče