Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Praktická postel

Autor: (c)Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Při návrhu postele vhodné pro BDSM hrátky jsem si stanovil dva cíle:
1. Jednoduchá, pevná, spolehlivá a přitom lehká konstrukce. Postel nesmí vrzat.
2. Co nejvíce možností připoutání dolejšku v nejrůznějších pozicích.

Vůbec netvrdím, že se BDSM hrátky musí odehrávat na posteli, nebo že vůbec musí jít o sex. Jsou však situace, kdy se postel hodí. Běžná lůžka mají většinou následující nectnosti: (1) Malá pevnost – zkusili byste partnera povalit na postel vyrobenou z dřevotřísky? Povalit, ne myslet na to, jak ho položit tak, aby se postel nerozložila! (2) Bočnice sahající těsně pod okraj matrace – souvisí s předchozím bodem: zkuste se přehnout přes okraj postele, která má tvrdé bočnice vysoké tak, že sahají k okraji matrace! Nic moc, že. (3) Čela/nohy – spousta postelí, hlavně těch moderních, běžně prodávaných, nemá nohy. Těžko se pod nimi protahují provazy, silonové pásy nebo řetězy, když už na nich dolejšek leží. (4) Další poutací body – dřevotřísková a nakonec ani dřevěná postel není příliš vhodná k vrtání děr a zapouštění háků do konstrukce.

Podle mě je ideální řešením postel s ocelovým rámem. Netvrdím, že je to jediné řešení. Už jsem na internetu viděl i postele složitější, s rámem protaženým nahoru na způsob jakýchsi nebes, ale to už v ložnici těžko někomu vysvětlíte. Popíšu proto základní provedení, rozšíření je samozřejmě možné.

Na výrobě rámu postele nic není. Zvolíte vhodný profil, ze kterého se svaří obdélníkový rám odpovídající velikosti matrace (tu už můžete mít ze staré postele, nebo ji koupíte samostatně. Pokud si chcete pořídit postel do mučírny, na které nespíte, což je můj případ, můžete matraci koupit v second handu nábytku za cca. 500 Kč). Pokud si nekoupíte latexové prostěradlo, stejně bude velmi brzy flekatá :-) Ideální profil, který lze použít samostatně, který umožní položení prken pod matraci a navrtání otvorů do bočnic, je profil L – na jednolůžko stačí L 35x35x3, na dvojlůžko by byl lepší alespoň 45x45x4, který je o více než 50% pevnější (samozřejmě ale i těžší). Do rohů rámu se přivaří nohy ze stejného nebo o číslo většího profilu. Nohy přesahují nad rám, kde jednak drží rohy matrace (postel nemá bočnice ani čela), jednak jsou na nich otvory a v nich kroužky a nakonec by k nim mohla být upevněna i konstrukce připomínající nebesa, nebo klec. Na takovou konstrukci, která by byla zakotvena do stropu, by bylo možno dolejšek bezpečně zavěsit.

Jak je vidět na obrázku (v popředí rozmazaný sloupek s očkem, v pozadí zadní dvě nohy postele s kroužky), vypadá postel celkem nenápadně. Když odkryjete přehoz, můžete na boční i čelní straně rámu najít další otvory s kroužky vhodnými k protažení lan či řemenů… Pokud se bavíme o kroužcích k upevnění lan, ne k zavěšování, lze s výhodou použít kroužky na klíče, které se snadno instalují i snímají. Poutací popruhy lze rychle a snadno provléct i pod celou postelí, aniž by bylo nutno manipulovat s dolejškem, který už může být na matraci položen, nějak znehybněn apod.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče