Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Autor: (c)2002 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Před cestou na ponyfarmu do Devonu

(04.04.2001) Touto úvodní stránkou se v podstatě omlouvám za to, že dalších 14 dní nebudu aktualizovatsvé stránky, neboť jsem po delších přípravách definitivně rozhodnut odcestovat na 10 dní do Anglie.Na rozdíl od společného výletu do Londýna s L letos v únoru poletím tentokrát sám (není divu, když žiju sám, že :-). A protože už mi na toto téma přišel dotaz, odpovídám - neletím tentokrát s cílem vidět Londýn (protože už se dvakrát stalo :-) a navštívit SM kluby a akce. Tedy nejspíš nevznikne ani žádná reportáž. Tak úplně nevinné to ale není - jedu pomoci se stavbou ponyplay farmy v Devonu. Žijí na ní dvě dlouhodobé D/s partnerky (svoje navzájem, ne moje :-), z nichž od andrie jste měli možnost číst na mých stránkách několik povídek, např. Moment překvapení, Zelené oči, Stopka,Souhlas nebo Černý Pán.

Těším se na 10 dní tvrdé práce v lesích jižní Anglie, snad i na setkání se zajímavými lidmi. Přiložím kousek mailu, který jsem do Devonu posílal:

"I did some serious shopping over the internet yesterday - I have the flight tickets and coach tickets booked and paid for. I will fly from Prague to Heathrow on Friday April 6th, I will arrive at London at 12.20 local time, I have booked a coach to Exeter (leaves London at 15.15 so I should have lots of time to kill at Heathrow in case the plane would not be delayed :-) The coach arrives at Exeter at 18.30.

I will leave Exeter on Monday April 16th at 12.45 to get to Heathrow at 16.30 and to catch my planewhich leaves Heathrow at 18.00.

I even managed to drive my car to Prague to pick up the flight tickets, which was great, but I fell asleepon my way home and crashed my car some 5 km from home, which was not that great. But then I am alive, which is great. But I had to wait for the cops and for the towing company half the night, and in turn I froze to the bone, which, once again, was not so great. Then the towing man told me that although the car looks ugly, it is not broken beyond repair, so when I return from England, it should be fixed. And that's great. The money it will cost, however... and I could go on forever :-)

But all in all - I am still looking forward to seeing you."

A ačkoli opakuji, že i mi scéna jako taková v Čechách zoufale chybí, nejedu do Anglie na "tematický zájezd". Realita ovšem může být jiná - právě mi přišel mail, že v pátek večer po mém příletu se koná malá párty, a pokud nebudu moc unavený, jestli bych na ni nezašel :-)

Svou zmínku o neexistenci české BDSM scény jako takové ještě upřesním - pár lidí si užívá doma a nemá potřebu se obracet na nikoho dalšího - jsou přece spolu šťastni, necítí potřebu vracet okolí, co jim dalo. Pár lidí skutečně něco umí a protože jsou hrozně vděčni za to, co se od ostatních (z inetu, osobně) dozvěděli, chtějí to těm, kteří začínají (začínat s BDSM můžete mnoho let, souhlasíte se mnou?), vrátit (do této skupiny se neskromně řadím). Občas máme celorepublikový sjezd (teď zrovna se odkládá déle, než jsem musel kvůli epidemii v Anglii odkládat svůj odjezd). A to je všechno. Je to málo, tvrdím.

Poznámka z budoucnosti - přeložil jsem příhodný text na toto téma.

Jak píšu ve výše zmíněném textu (anglicky), cestou do Prahy pro letenky jsem dal do opravy digitální fotoaparát (už zase, tentokrát nespadl, jen se "vychodil" vypínač, který opravovali minule) a cestou zpátky se proletěl v autě - nespím poslední dobou tak dobře, v noci cestou z Prahy mě za volantem vzbudila rána,což bylo fajn, protože jsem si mohl vychutnat skok z malého můstku do polí napravo od silnice. Auto sice vypadalo, jako že se otočí na střechu (jako minule na stejné silnici jen pár kilometrů blíž k Praze - tenkrát jsem nespal), ale nakonec se zlamánou přední nápravou dobrzdilo v bahně a kromě předku vypadá netknutě. A protože nemám digitál, nemohu dál dokumentovat výrobu kopyt (laminátových, nasazovacích na ruce, s podkovami - čeká mě ještě asi polovina práce na jejich dokončení), ani silikonových důtek. Pokud do odletu zbyde nějaký čas, alespoň pro vás něco přeložím (El-Sid komentující na bdsm.cz můj komentář se ale zatím neozval, co mu na mých stránkách chybí - i když to tvrdil. Ozvat se mi každopádně může každý z vás, rád se pokusím najít a přeložit texty na téma, které vás zajímá, nebo i napsat vlastní.

(19.04.2001) Z cesty jsem napsal reportáž. Není co dodat..

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče