Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Čtenář, jeho mail cituji, si nepřál zveřejnění své adresy.

Původní Partnerská smlouva vzbudila zájem čtenářů mého webu (Pozn. z budoucnosti: a nejen na něm, začala se šířit netem jako stepní požár, pronikla do inzerátů domin komerčních i nekomerčních a na srazech jsem viděl několik exemplářů "BDSM manuálů" tvořených vytištěnými články z našeho webu - dokud je nikdo neprodává a nevydává za vlastní, je to OK. Konec vsuvky.) Na dotazy jsem odpověděl a jeden z nich se svolením autora uvádím včetně své odpovědi. Připadá mi důležité tento dodatek k původnímu článku zveřejnit i pro ty, kdo si možná kladou podobnou otázku, jako níže citovaný čtenář, ale z různých důvodů mi nenapsali.

Dotaz je uvozen znaky ">", moje odpověď (bez češtiny, jedná se o neupravovaný email) je pod ním.

>vážený pane (mé příjmení - nyní cenzuruji).
>(je-li to vaše příjmení 'ano, bylo na webu spolu s fotkami našich obličejů, už bohužel jedno ani druhé na webu být nemůže)

Je, proc by nebylo? Jinak, osloveni se pise 5. padem :-)

>četl jsem na www.bdsm.cz otrockou smlouvu a chci se
>zeptat, jak ji vidíte z pohledu běžného západo-
>křesťanského právního smýšlení. ještě lze souhlasit s
>převodem absolutně veškerého majetku na jinou osobu -
>byť bez ohledu na požadavky daňových úředníku, ale jen
>těžko uvěřím, že stát by nechalo lhostejné, že by jedna
>osoba usmrtila jinou, ač se tato k podstoupení této
>možnosti a priori zavázala či nikoli.

Otrocka smlouva je v Cechach neplatna, nebot se nelze vzdat prava, ktere teprve nastane (viz nekolik mist v textu). Prevod majetku na druhou osobu legalni je a lze jej provest, pokud se vyjmenuje, co se prevadi,a dotycny majetek uz existuje (viz vyse). Legracni je, ze napr. v manzelstvi lze rozdelit i majetek, ktery bude teprve ziskan - hezky dukaz o tom, ze manzelstvi je hluboce nekonsensualni zalezitost... :-)

Usmrceni druhe osoby je v Cechach nelegalni a neni z toho zadna klicka. Ovsem budu-li otrok a Pani si bude prat me usmrtit, da mi rozkaz, prejede 500 km daleko, sedne si tam do baru a ja si v urcenou hodinu vpalim kulku do hlavy... svou vlastni pistoli. Kdo nema pistoli, muze pouzit prasky. Staci? Jak jsem psal, kazda smlouva je jen tak dobra jako ten, kdo ji podepsal...

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče