Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Autor: (c)2001 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Stahovací popruhy s ráčnami

Potřeboval jsem vyřešit několik věcí, nejlépe najednou. Myslíte,že mě napadlo řešení? Ano, napadlo. Potřeboval jsem nahradil popruhy,které máme v mučírně instalovány natraverzách pod stropem a které jsou spojenyplastovými přezkami známými z batohů. Pak jsem potřeboval na Lkorzet, a to takový, při jehož utažení celá zmodrá a nebude mocidýchat (další z naší rozsáhlé sbírky kratochvílí/kratochvil? - pročse tomu sakra říká kratochvíle, já si čas nekrátím, to on při scénkáchtak strašně letí :-)

A potřeboval jsem ještě něco k zavěšování v provazovém postrojina hák, a něco na rychlé přivazování venku třeba ke stromu, prostějsem měl potřebu a tu já zpravidla řeším. Takže jsem si vzpomnělna krásné řešení - stahovací popruhy, které jsem jednou přehazovalokolo kamiónu - jde o pás tkaniny široký asi 5 cm, s kovovými přezkami.Do přezky zasunete konec pásu a pumpováním pás napnete. Geniálnějednoduché, jednoduše geniální - rychlejší a spolehlivější věc asina trhu nenajdete.

Zmiňované popruhy na stahování kamionů koupíte v každém lepšímvelkoobchodě s náhradními díly na náklaďáky, i v lepších mototechnách.Stojí 1100 Kč za kus, délka zpravidla 8, někdy 12 metrů, výhodou je,že popruh můžete rozpůlit a dá se koupit náhradní spona s ráčnou,tj. za dalších 400 Kč získáte další funkční popruh. Zařízení jehomologováno na tah 2 tuny, přetrhne se při tahu 4 tuny.

Levnější řešení, k dostání v každé mototechně, je verze těchtopopruhů pro osobní automobily. Za 130 Kč (kus) si koupíte popruhy s ráčnami - slouží jak byste asinečekali :-) ke stahování nákladu na přívěsných vozících. Já koupilhned čtvery, pod strop jeden nestačí a na svázání oběti taky ne.

Nasazení popruhů je triviální - jeden závit kolem těla je nutnost,obtočení jeden a půl závitu vám umožní, aby ráčna při stahováníklouzala po spodní vrstvě popruhu a ne po kůži, což je rozhodněpříjemnější - i když i první možnost klidně vyzkoušejte, pokudje partnerka skutečná masochistka - ta moje ano... Háky, kterými sepopruhy původně měly zaklesnout na hrany přívěsného vozíku, dávámnaplocho pod tělo (ležící), popř. na opačnou stranu (vstoje), nežkam vyjde utahovaná ráčna. Konec popruhu protáhnete štěrbinou cívkyv ráčně a pak už jen pumpujete. Nacvičte si rychlé uvolnění popruhu(při zástavě dýchání :-) - jde to, ale musíte vědět, kam opřít prsty,přezka nabízí poměrně malý prostor pro jejich oporu a při zaseknutípopruhu o kraj cívky je někdy dost oříšek popruh rychle rozepnout- místo obvyklé vteřiny můžete potřebovat 3 - 5 sekund a to už můžehrát v drsnějších scénkách roli - myslete na to!

Instruktážní foto - popruhy s ráčnami v akci - předvádí, jak popruhy využít jako korzet znemožňující dýchání. Připečlivém nasazení si dolejšek nestěžuje na odřeniny nebo tlak na kůži,ale pouze na nemožnost dýchat - o to (nám s L) jde.

Pro spankingáře a vůbec sortu lidí, co se ráda dívá na následkyaplikace bdsm pomůcek na tělo, zde mám jiné foto - popruhy s ráčnami jsou sejmuty, pruhy na kůži ještě chvíli vydrží.

Užívejte s mírou (platí především pro subinky, které jejichPánové budou chtít popruhem svázat) - svážete-li tímto popruhemobět a rozhodnete-li se ji udusit, nevykřikne, nebude moci dělatvůbec nic! Ráčna má obrovskou sílu, ač na to nevypadá.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče