Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Kde nakupovat

Autor: (c) 1999-2002 Tom a příspěvky nadšenců. Všem děkuji. Chcete něco dodat? poslužte si, kontakt je nahoře na vstupní stránce tohoto webu.

Přeskočit úvod... a přímo na konkrétní tipy.

Při shánění materiálů a pomůcek pro SM scénky (jste-li amatér jako já)stojíte před několika problémy.
1. Co potřebuji
2. Kde to sehnat
3. Jak to zaplatit

Otázky 1 a 2 nejsou zdaleka triviální. Za prvé musíte vědět,co chcete, a nepočítejte s tím, že se na základě diskusí s amatéry(např. na tolik populárních chatovacích serverech) dozvíte, co jev praxi realizovatelné a co ne. Kdepak, musíte potkat buďto člověka,který SM rozumí a pár let ho dělá (ne virtuálně, ale skutečně), nebostrávit na (zahraničních) serverech poměrně dlouhou dobu, zkontaktovatlidi, kteří jsou ochotni vám poradit e-mailem nebo osobním setkáním.

Přejděme k otázce 2 - pokud chcete např. koupit závěsná pouta,nemáte šanci v sexshopu (pokud se nechcete zabít). S otázkou 1 totedy souvisí tak, že nevíte, jak taková pouta vypadají (běžná vámuškrtí zápěstí nebo kotníky) a s otázkou 2 to souvisí tak, že vsexshopu koupíte pouze nekvalitní pouta, tedy pokud jde o sexshopa ne SM shop (pokud máte adresu na dobré SM shopy, napište mi, díky.

Otázka 3 se do diskuse dostává velmi podobnou cestou. Chcete-likoupit výše zmiňovaná závěsná pouta v sexshopu, nejenže obdržítekoženková nebo plastiková, která nelze prakticky použít, ale navícstojí přes 1000 Kč. A máte to. Nemám nouzi o peníze, ale platitza šmejd… kdepak. Na druhou stranu skutečně kvalitní a hezké věciprostě nebývají levné. Každopádně se poslední dobou zdá, že výrobců,kteří jdou doslova s kůží na trh, přibývá. Zkuste některý z následujícíchodkazů, kterých doufám bude rychle přibývat.

Souhrnnou odpověď na všechny tři otázky nezajistí, ale bude sesnažit přiblížit tato rubrika. Je otevřena všem, kdo chtějí jakkolivpřispět. Pokud se mi ozvete s tipy, počítejte s promptním zveřejněnímodkazu (a možná si vás jako dodavatele i vyzkouším, všechno si nevyrábímsám :-)

---

Níže uvedený text bude postupně rozšiřován. Najdete zde odkazyna www stránky, katalogy, e-mailové adresy výrobců, ale i tipy na„kamenné“ obchody nebo možnost „zneužití“ běžně dostupných předmětůpro SM hrátky. Nejnovější materiály zařazuji bezprostředně pod tentoodstavec (Mageo-like:-), ostatní se tím pádem odsouvají stále níž.

(2002/08/03) Občas mi přijde dotaz na téma: "jaktože jste si mohl koupit skalpely a jehly, když mě je ve Zdravotnickém zásobování neprodají". Těžko jsem mohl odvětit než "přijeďte do xxx - censored</>, je tu střední zdravotnická škola, možná proto vám tu prodají cokoli, pokud pro nákup pošlete svou subinku". To ovšem není řešení schůdné pro každého, proto jsem s povděkem přivítal následující příspěvek jednoho z čtenářů:

(Příspěvek byl původně podrobnější, jenže se mi z Outlooku ztratil a nezlobím se, že nové znění, které jsem si vyžádal, je PODSTATNĚ kratší než staré):
Adresa prodejny zdravotnického zásobování s ochotným personálem nekladoucím otázky: ...takže...Sokolovská (doufám :), jak tam jezdí tramvaje na trase florenc-karlínské náměstí, po levé straně, při dodržení uvedené trasy.

Podotýkám také, že mi chodí dotazy "kde najdu e-shop s....". Ty si se zájmem přečtu, ale protože jsem "bdsmový" internet skoro úplně přestal sledovat, vždy odpovídám jen "nevím", popř. "trpělivost + vyhledávač = téměř jistě úspěch". Píšu to proto, protože L začala nosit klasický korzet (koupený před měsícem v Amsterdamu), a když jsem na českém internetu zkoumal adresy dodavatelů jeho komponent (hlavně nerezového ocelového zapínání vpředu), našel jsem tolik odkazů, až jsem byl sám (příjemně!) překvapen, kolik už se toho u nás dá sehnat...

(2001/01/05)V článku Jednoduchá aplikace podtlakuse řešilo, jak aplikovat podtlak např. na bradavky pomocí injekčních stříkaček o odřízlým koncem a zarážkam na obráceně vloženém pístu, nebo pomocí sady neupravených stříkačem spojenýchhadičkami a trojcestným kohoutem. Povzdech nad nedostatkem rezervoárů vakua (ač jsem si to neuvědomil), vyřešil v jiném mailu jiný čtenář, aniž by předem věděl, jak se jeho tip bude hodit - protože kromě vakua řeší i závažíčka a elektrody, uvádím po tomto stručném úvodu celou "návodnou" část jeho mailu, aniž bych ji sekal na díly věnované jednotlivým tématům.

LHAPY tedy napsal:
Ahoj Tome!
Diky za plosnak vrhnu se na nej a uvidime!
A take neco na oplatku! :-)))))))
Nejsem zadny "tvrdak" ale BDSM beru jako hru, pri ktrere ale davam veliky pozor abych partnerce nijak neublizil! Vis sam ze vlasni bolest neni cil, ale urcity stimul! Se zajmem jsem ctu tvoji domaci dilnu, nejsem zadny profesional a jestli ti to nebude vadit prispeju nekolika tipy!
1. Videl jsem ruzne inzeraty na BDSM serverech na rakosky! :-))))))) Za "uzasne" ceny! :-))))) Ale staci zajit do Baumaxu, Bauhasu atd... do odeleni pokojovych kvetin a tam jsou ruzne tyce na podpirani kvetin a nasel jsem tam svazek 10 NADHERNYCH rakosek za cca 40Kc:-))))))))) (Jsou uvedeny jako tycky k privazovani pokojovych kvetin)
2. Cetl jsem navody na vyrobu ruznych elektrod! Taky jeden tip! Velice snadno vyrobis vkladaci vaginalni nebo analni elektrodu ze sifonove bombicky!
Bombicka se sklada ze 3 dilu: Vlastni nadobka, uzaviraci plisek a sroubovaci uzaver!
Pouzitou bombicku rozsroubujes, vezmes teleso (ma cerneny povrch), ale staci vzit na vrtacku brusny kotouc a cerneni odstranit a vylestit! Je to prace na cca 30 minut! Pak vezmes kablik a uzaviraci plisek (pokud neni plisek dobre propichnuty staci trosku zvesit otvor nebozizkem) odizolujes kablik provleces ho pres sroubovaci vicko a pak provleces pres dirku v plisku a udelaj uzlik ktery pojistis zakapnutim cinu!Usadis na teleso a pristroubujes vicko! Jeste jsem do dirky vicka kapl cin!
3. Ze sifonove bombicky je mozne udelat take pekna zavazicka! Staci je naplnit napr. broky a pres vicko pripevnit ocko!
Zatim ahoj!
LHAPY

(2000/02/12) Samostatný miničlánek k dost vychytané mučíci pomůcce za pár korun.

(2000/01/11) Nedávno mi přišel mail na téma Výstava mučícíchnástrojů (Praha). Ty výstavy byly už na jaře v Praze dvě, jedna na Hradě, druhá u Paláce Unitaria u Karlova mostu. Kdo má zájem, může se jet podívat na několik autentických mučících nástrojů, několik replik a hlavně (ovšem chce to znalost angličtiny a latiny) doprovodné panely s původními středověkými rytinami uvádějícími postupy mučení. Většinu z toho, co se tam popisuje, v bdsm praxi nevyužijete, ovšem je zajímavé vidět, co vše člověk vydrží, a které praktiky, na první pohled hrůzné, lze odnést kromě šílené bolesti, která tak jako tak přejde, pouhou jizvou - žádným trvalým zmrzačením. No ale to jsem odbočil.

(2000/03/17) Dva tipy na nákupy přes Internet.

Pavel mi zaslal následující link:

tak opět jeden link na výrobky vhodné pro bdsm

www.ergon.cz

jedná se o výrobu a prodej zdravotnického textilu, v nabídce mají např. kazajka svírací, popruhy pro neklidné pacienty, různé manžety apásky na ruce a oči, myslím si, že to bude i bezpečné, jelikož se jedná o výrobkypro zdravotnictví.

Já doplňuji, že uvedený web je přístupný pouze pokud máte v browseruzapnuté zobrazování obrázků. Nakoupit jsem tam nezkoušel.

Mohu ale doporučit obchod na www.equisport.cz,kde mají kompletní řadu výrobků pro koně, tj. od bičíků a bičů přes třmeny po sedla.Nákup jsem vyzkoušel, dobírka došla v pořádku, mohu jen doporučit.

Kožený honácký bič (s "kloubovým" uchycením těla biče k rukojetiviz detail)stojí 900 Kč, je pleten z osmi pramenů, délku si můžete přát jakoukoli do 2,5 metru, barvu sirovněž můžete vybrat. Jezdecké bičíky jsou k mání od 150 Kč výše,zobrazený kousek stojí 390 Kč a je celý opletený jemnou kůží, i poutko na ruku je pleteno z kůže.

(2000/01/27) RogerRog – [email protected] píše:

Jak na Brno
– první nevalný pokus o sestavení BDSM shopping guide (nákupního příručího?)

Podle mých dosavadních, celkem plytkých, ale přesto možná pro některé zajímavých postřehů, by se dalo nakupování specifických předmětů rozdělit do několika málo kategorií. I když škatulkování příliš rád nemám, v tomto případě je opravdu nasnadě. Tyto „škatulky“, ale asi budou platit pro každé VĚTŠÍ město ….(jako rodilý brňák si fandím, ne?).

Do první z nich, a určitě je mou nejoblíbenější, spadají všechny velké obchodní domy pro „dům, dílnu a zahradu“. V současné době jsou tu tři – Bauhaus, Baumax a Hornbach. Ale abych jen pořád nemluvil tak obecně, tak se můžeme vrhnout na vlastní nákupy. Hitovka je samozřejmě Bauhaus, protože jen tam mají všeobecně známý a žádaný typ bondage provazu tzv. Nautical Rope. Jedná se o přesně ten samý druh, jaký člověk vídá na většině bondage obrázků zvláště americké provenience. Bílý, hladký, měkký, příjemný na omak. Myslím že se dá popisovat jen superlativy. V tloušťce 8mm je k mání za 58,- Kč za metr. Mají ho také v tloušťkách od 2, 4, 6, 8, 10 a 12 milimetrů v cenovém rozpětí do max. 90,- Kč (není to úplně přesné, ale pro referenci to postačí) za ten nejtlustší. Bylo by asi házením hrachu na stěnu tu opakovat, že 8mm je pro naše účely nejvhodnější. Pokud budete kupovat větší množství, vyplatí se nechat si to uříznout v jednom kuse, a pak si to doma upravit dle potřeby Ten člověk, co to tam krájí tou elektrickou pájkou to flinká (není to u nás celkem běžný jev?), a vy přece nikoho nechcete poranit zatvrdlým výstupkem plastu, který se roztaví a pak ztuhne při krájení na konci lana. Nehledě na to, že si jím určitě provazy nehezky pocucháte, což působí neupraveně. Trvanlivost je asi jediným mínusem těchto provazů, ale když se o ně hezky staráte (tj. před spaním čtete pohádky a občas vezmete na procházku) tak něco vydrží. Největším nebezpečím pro ně jsou ostré nepravidelné výstupky a nešetrné zacházení. Tím se dostávám k dalšímu tipu a tím jsou bezvadné „zlaté“ oka na zašroubování do dřeva (vnitřní průměr tak okolo 17mm), která jsem teď čerstvě zakoupil v Hornbachu. Za cenu 57,- Kč získáte kvalitní výrobek, musíte si však vybírat - pozor na nekvalitně zapracované výstupky po pájení, takové Vám roztrhají prakticky jakýkoliv provaz, pokud zrovna nepoužíváte ocelová lanka ?. Bauhaus dále potěší možností nákupu sady 4 zámečků otevíraných stejným klíčem (dodáváno s osmi!!! klíči) za cenu okolo 500,- Kč. Jelikož jsou to zámečky na zavazadla, tak jsou příjemně malé a hodí se výborně k obojkům, poutům etc. Jsou celkem bytelné rozhodně je Vaše partnerka/partner neotevře kancelářskou sponou a pilníkem na nehty jim to bude určitě taky nějakou hodinu trvat…… O nabídce kódových zámků, se nerozepisuji, jsou k dostání v každém z těchto obchodních domů od prakticky stejného výrobce. V Bauhausu stejně jako v Hornbachu se prodává nářadí firmy Wolfcraft. Velice mě od nich upoutaly takové malé sofistikované plastové ? hobby svorky (pro jaké hobby už není specifikováno) sada čtyř stojí 160,- Úprava doma je nutná, za prvé je třeba kvalitně „ošmirglovat“ všechny nepřesnosti výlisku a pro většinu normálních lidí je nutné zmenšit jejich přítlak (docílíte např. jejich maximálním rozevřením, stažením a omotáním izolační páskou – osvědčilo se mi nechat je tak dva dny a jsou „just about ready“) Dále mají od stejné firmy minisvěráčky (resp. šuplery) za cenu okolo 150,- za kus. K jejich nákupu se teprve chystám – dají se postupně dotahovat a člověk při tom přesně cítí sílu tlaku - vyzkoušeno v obchodě ?. Nutno podotknout, že plast použitý při výrobě obou výše uvedených výrobků je dostatečně rigidní, a že vypadá, že něco vydrží. Abych nějak uzavřel tento šuplík, tak jen v rychlosti dodám, že bambusové tyčky mají všude, za cenu okolo 36,- Kč/balík, což je asi 15 kusů, ze kterých však nejméně 2/3 vyhodíte….. Horbach má na skladě také pravý klasický stříbrný duct tape v balení po 50 metrech, bohužel za cenu blížící se 300,- Kč – na to, že se jedná o spotřební materiál je to celkem dost.

Druhým šuplíkem budou velké obchoďáky – mají skoro všechno (zeptejte se mé partnerky, aneb jak postavit enema kit za hodinu po průchodu jedním z nich) Určitě nezapomeňte na kuchyňské utěrky, svrašťovací folii a lepící pásky. Tady Vám asi nemám co radit, jen se tak procházet a mít oči a mysl otevřenou (vybavuje se mi velký plakát z high school – „mind is like parachute, works best when it’s open“)

Třetím šuplíkem jsou specializované obchody, ve kterých není vůbec nic.

………… počkat, taková hrůza to zase není. Problém je, že při nevelké kvalitě ohromí nabízené zboží tak akorát cenou – budeme navždy nuceni nakupovat profesionálně vyráběné věci v zahraničí?

Nebylo toho moc, ale doufám že ke čtení to bylo (nebylo?, za desatero horami….) a že se třeba jednou podaří vytvořit skutečně hodnotný soupis možných nákupů v Brně. Jakékoliv informace vítám.

Jako vždy platí, napište na [email protected] nebonapište přímo mně.

---

(2000/01/27) Při psaní návodu na důtky s prameny s řetízkůjsem měl puštěný skener a tak jsem s menším prodlením naskenovali další z vánočních dárků - pouta a skalpely.

Policejní pouta se dodávají v pěkném dárkovém balení - černozlatákrabička je opravdu stylová. Samozřejmě vím, že pouta už nejspíšspousta lidí má, tento text a fotografii sem umisťuji proto, abych upozornilna tento nový typ. Nejedná se o stará policejní pouta, ale nový typ, kterýse dodává ve verzi s pantem i s řetízkem. Pant je pro spoutaného nemilosrdnější,nedává takovou volnost rukám. Na druhou stranu chcete-li pouta použít např.s rozporkou, asi si koupíte řetízkový typ, řetízek přeseknete a nahradíte delším,na jehož konec dáte např. karabinu nebo visací zámek...

Další podstatnou výhodou těchto pout je aretace. Všimněte si prodlouženéšpičky klíčku. Na straně pout je otvor, do něhož lze prodlouženou špičku klíčkuzasunout a mírným tlakem zámek pout zaaretovat, tj. zabránit, aby se poutasama (např. při zalehnutí) utahovala. Až v poutech strávíte delší dobu, oceníte,že tento typ je možno ponechat na zápěstí nebo kotníku volnější, aniž by se utáhl.Když už jsem u možnosti nasazení pout na kotníky, mé manželce padnou, alevýrobce (BREN Brno) dodává speciální verzi se širším okem vyráběnou právěke spoutání nohou. Pro fajnšmekry dodávám, že i tato pouta lze klíčkem ovládatz obou stran.

Ke skalpelům - prakticky není co dodat, jen pro ty, kteří se ještě možnostínákupu tohoto nádherně ostrého kousku oceli nezabývali - koupíte v každémZdravotnickém zásobování, cena okolo 100 Kč za kus.

(2000/01/25) - Díky, Milkove. Jsem rád, že naše diskuseo vytváření podtlaku při bdsm hrátkách nebo třeba vakuovémnapařování kovů nezůstala viset ve vzduchoprázdnu.

Kde nakoupit potřebné vývěvy nebo třeba zajímavé držáky pro vedení hadic a tlačky pro jejich uzavření:

Labora, Nad spádem 637/21, Praha 4 - Nusle

Vývěva vodní skleněná VV3 510,-
Vývěva vodní plastová 629,-
Laboratorní držák, čelisti do 40 mm, vystlané korkem 59,-
Držák na chladič, čelisti do 70 mm 56,-
Velký držák na chladič, rozvidlený 75,-
Hoffmanova tlačka se šroubem 30/40 mm 39,-
Mohrova tlačka, mosazný drát 29,-

No nekup to - ty držáky vypadají úplně perfektně (šroubová stahování,vyložené korkem...) A musí mne na to upozornit rusifikovaný Korejec...

(1999/12/19) Patrně poslední příspěvek v tomto roce (nebo i poslednípříspěvek vůbec? kdo ví, každopádně, moc mi nepomáháte, nechce se mivěřit, že čtenáři této rubriky nemají vlastní tipy na dobré nákupy...).

Jak jste si mohli všimnout, minulých 14 dní jsem se odmlčel a nahlavní stránce bdsm.cz se přestaly objevovat pravidelné informaceo aktualizaci. Byl jsem na dovolené a při této příležitosti vzniká dnešníaktualizace rubriky Nákupy.

Dovolená v cizině má řadu výhod, z nichž jednou je rozhodně to,že v obchodech vidíte věci, které v Čechách nejsou. Samozřejmě žedovolená v cizích zemích nerovná se nákupní orgie, ale abych se omezilna téma této rubriky, pak jsme na dovolenou odlétali bez SM pomůcek(až na kovový obojek a zámeček, který mi z neznámých příčin zůstalv kapse a abych se vyhnul pískání detektoru, raději jsem ho z kapsyvytáhl a s nevinným úsměvem položil do plastikového plata, aby projelrentgenem spolu s peněženkou, mobilem a ostatními věcmi).

Nečekali jsme, že nás ex-kontinentální Španělé (Tenerife) překvapínabídkou svého místního železářství, ale na jedno jsme narazili a pakse do něj ještě dvakrát vrátili. Naše nadšení vzbudil masivní koženýpsí obojek (neumím španělsky, co by se za nehet vešlo, ale to, žeprodavač manželku hecuje dotazem, jak velkého psa že to má, jsempoznal), druhý den jsme se vrátili ještě pro řetězové vodítko (místnívýrobci nešetří na kůži, obě věci jsou opravdu nešizené, masivní,nepřeplácané, žádné zbytečné ozdoby a na druhou stranu žádnákarabina z plechu tloušťky 0.8 mm :-). Předpokládám, že jste vodíteka obojků už viděli... takže nepřikládám foto. Podobně se jistě i v ČRdá koupit prachovka, tedy plastová tyčka (poměrně tvrdá a tenká, tj.dá se použít jako rákoska - funguje skvěle) opatřená na konci chocholemz peří, které tak báječně lechtá, když dáte dolejšku na hlavu koženoukuklu a on(a) vůbec netuší, které místo zasáhnete jako další - a kdyžna to přijde, neví ani, jakým koncem prachovky udeříte... Přivezli jsmesi ji tedy jako suvenýr, ačkoliv je nejspíš v Čechách k mání.

Co jsem si ovšem už dlouho přál, byly nerezivějící malinkaté visacízámečky, pokud možno sada s jedním klíčem. V témže železářstvíse mi splnilo i toto přání. Za poměrně lidovou cenu (1500 Pts) jsme sestali majiteli sady tří roztomilých zámečků (šířka oka 15 mm), které jsou ovládány jedním klíčem (v sadě jsou projistotu tři stejné klíče) a jsou celé z mosazi (žádné plátování, prodejnabyla 500 m od moře, nemohou si tam dovolit prodávat nefunkční šmejd,to by jim rybáři nebo jachtaři omlátili o hlavu).

Jako perličku na závěr uvádím zážitek z posledního dne pobytu.Kromě jiného jsem si přál nahradit svůj bič pletený z lan (viz návodna pletený bič) bičem koženým. Přitom šlo o to,že běžně dostupné biče delší než dva metry nejsou v interiéru přílišpoužitelné. Jaké bylo mé nadšení, když jsem na místním tržišti objevilstánek s milionem různých naprosto normálních suvenýrů, mezi nimižvisely dva kožené biče. Pravda, byly z jednoho kusu kůže (na špičce jevidět, že se jedná o lichoběžníkový plát kůže rozříznutý do čtyřech pramenů,z nichž je bič upleten) a vzhledem k malému počtu pramenů se tedyjednalo opravdu jen o suvenýr a ne o kvalitní bič, ale to mě neodradilood nákupu. Neudělal jsem chybu, bič funguje,práská jedna radost a zatím jsem s ním spokojen.

Na závěr, abych se vrátil do naší domoviny, přidávám ještě jeden tipna nákup. Nevím jak jinde, ale v síti prodejen Kaufland se v oddělenípapírnictví objevila zajímavá poutka. Jsou malá,zubatá, pružina není příliš tvrdá (vzhledem k zoubkům to není nutné) apocit po nasazení stojí za to. Navíc, ta možnost zavěšovat do poutkazávažíčka...

(1999/19/11)Problematika nákupu lékařského vybavení - spoustavěcí se opravdu dá nakoupit ve Zdravotnickém zásobování, ale meziprodejnami jsou velké rozdíly v sortimentu. Pokud ve své prodejněněco nenajdete, vydejte se do jiné. Ve větších městech (Praha) jeprodejen zdravotnického zásobování víc (hledejte ve Zlatých stránkáchnebo se v první prodejně zeptejte na další).

Přes veškerou snahu jsem nesehnal nerezovou krabičku nasterilizaci a skladování injekčních jehel. Na dotaz, zda je mají, jsemse dozvěděl, že nemají, a na dotaz, zda by ji objednali, jsem se dozvěděl,že by to dlouho trvalo a stála by několik tisíc korun. Nevěřil jsem vlastnímuším. Jak se mi ale rozzářily oči, když jsem v prodejně domácích potřebnarazil na dózu na máslo. Ano, jedná se o nerezovoukrabičku s víčkem, bohužel víčko do krabičky nezapadá, ale volně se nani pokládá (a to ji ještě používáme "vzhůru nohama"). Nicméně, vypadáto stylově a je to poměrně praktické. Nepoužité jehly zůstanou v krabičce,použité odkládáme na víčko...

(1999/20/10) Diskuse o zavěšování partnera do prostoru - v Domácí dílněnajdete např. článek o stropních závěsech - ty seosvědčily, ovšem co udělat pro to, abyste partnera mohli zavěsit bez toho,aby s vámi spolupracoval, např. když má svázané ruce a nohy?Potřebujete zvedák, kterým ho pohodlně zvednete od podlahy. Vyzkoušel jsemvlastní konstrukci navijáku na principu kliky, rohatkya lanka (fotografie jsou u návodů v rubrice Domácí dílna). Dále jsem zakoupil kladkus rohatkou, zvanou hupcuk, viz foto. Seženete ji vkaždém dobrém železářství, ale pořád se musíte lopotit s klikou. Třetí možnostíje profi zvedák ovládaný řetězem, který ale stojí 3000 - 5000 Kč (viz níže).

Tipy na další nákupy: v železářství Truhlář směrem od stanice metraAnděl ke kostelu Anděl mají nádherné svěráčky nabradavky. Na fotografii vidíte ještě oboustranné karabiny, koupené vHornbachu na Černém mostě. A ta cena napsaná na jednom svěráčku (18 Kč)je opravdu v Kč, ne v DM. Oboustranná karabina stojí 77 Kč.

(1999/10/19) Harius píše:

Nákupy, no včera jsem zabodoval, v Ječné ulici jsou dvě železářství (to jeta ulice, co je o patro výš nad Žitnou, kde je hanbatá videopůjčovna). Jednoje Břenda, mají tam klasiku jako karabiny, zámky a tak, ale navíc mají isedlářské nýty a kruhy a podobné, na klasické železářství netradiční,výrobky. Ale hlavně tam mají "kočky" tedy řetězové zvedáky, jeden typ onosnosti 125 kg za 3500 a druhý typ o nosnosti 250 kg za 3700, oba majístejné provedení, úhledný červeno-černý váleček, jenom ty řetězy jsouponechány bez úpravy, ale mají je namazané, tudíž nezrezlé. O kus výš,směrem k I.P.Pavlova je druhé železářství, na stejné straně jako Břenda,bohužel si nepamatuji název firmy. Uchvátilo mě tím, že tam mají širokýsortiment karabin, řetězů, speciálních spojek na řetězy a tak a hlavně mitam vytrhli trn z paty, když po celé Praze nebyly k dostání oboustrannésedlářské nýty a tam je měli za směšnou cenu 50hal. za kus a navíc mělizavařená očka na trnu s metrickým závitem, což je v podstatě také rarita.Mají tam u mě velké, významné plus a málem jse na ně zapomněl.

Jsem to ale nevděčník:-)) To sedlářství u Anděla je, ale je až nad stavbou tuneluMrázovka, skoro nahoře na kopci. Uvnitř jsem ale nebyl, mají podivnouotevírací dobu.

(1999/08/20) Tholus píše:

Na rohu Haškovy a Heřmanovy ulice v Praze 7 (stanice tramvajeKostelní) je malý obchod s koženým zbožím. Mimo jiné zde prodávají velicepěkné jezdecké bičíky a pletené biče (jeho použití bych se ovšem bál). Samozřejmě mnoho dalších kožených řemenů a věcí běžné potřeby.Obchod je spojen s dílnou, kde jsou schopni vyrobit i ledacos na zákázku.Ceny jsou pochopitelně u kožených věcí vyšší, ale v sexshopu by určitě ještěmnohem vyšší.

Pokud nic nekoupíte, hned za rohem ve Veletržní ulici je erotická videopůjčovnas prodejnou erotických pomůcek, tak je možné si tu spravit chuť.

(1999/08/05) Díky P., který zaslal první dávku odkazů, zde vznikl jakýsirozcestník. Linky jsem kontroloval 05.08.99, pokud přestanoufungovat, snad si toho všimnu a opravím je. Spolehlivostexterních serverů samozřejmě neovlivním, to jistě chápete.Uvedené odkazy uvádím jen pro informaci, nijak nedoporučujijejich výrobky, neručím za to, ze dodají objednané zboží atd.

Poměrně levné pomůcky pro SM, bondage
Výrobce igelitového prádla
Profi studio s prodejem pomůcek

Levné "pomůcky" se dají nakoupit i v obchodech s ochrannými a pracovními pomůckami (latexové rukavice, kombinézy, kukly, ochranné masky apod.)Kukly se dají také sehnat v prodejnách pro lyžaře nebo potápeče.pár takových odkazů :

Potápěči
Ochranné pomůcky
Kutilové

Výše uvedené tipy berte i jako inspiraci k průzkumu ve Vašem okolí.Ve většině měst, i menších, najdete všechny uvedené typy obchodů. Takovénákoleníky pro volejbalisty zpříjemní život mnoha poníkům, stejně jakokovové ramínko se svorkami může znepříjemnitživot otrokyňkám... (po sejmutí svorek - jsou to ty samé, co v sexshopu koupíte za 999 Kč :-)

(1999/07/25) Cokoliv koženého uvidíte na netu, vyrobí Milan. Pouta, postroje, korzety, rukavice za záda, biče, boty do pasu...Kontaktujte ho mailem a nepočítejte s tím, že vše vyrobí obratem. Nevyrábína sklad. Bydlí v Praze. (1999/11/19) Do Vánoc nepočítejte s tím, že by Milanněco vyrobil - je přetížen. Neváhejte ho ale kontaktovat s dotazy a náměty.

(1999/07/21) Dřevo na výrobu křížů, trestných lavic, žebřin…. nakoupíte na pile(aha :-). Nejbližší najdete ve Zlatých stránkách. Dřevěné tyčky (navýrobu kolíků do nábytku) mají v každém železářství resp. domácíchpotřebách. Dají se z nich udělat rukojeti důtek, bičíků, udidla…...

V domácích potřebách ještě chvíli zůstaneme. Kromě obligátníchhmoždinek, šroubů, vrutů, řetězů, karabin, ocelových lanek, prádelníchšňůr (bavlněných o průměru 8 mm – jsou nejlepší) tam koupíte i gumovérukavice, ochranné masky apod.

Ze železářství půjdeme do drogerie, kde si koupíme silikonový olejSILKAL ve spreji (ne KONKOR, který obsahuje konzervační látky!) –je to ideální mazivo a leštidlo na latex, a na rozdíl od sexshopu,kde stojí 100 ml lahvička 600 Kč, zde koupíte 300 ml za 70 Kč.V drogerii samozřejmě nelze minout líčidla, která jsou ve scénkáchvelmi dobře použitelná (víte, jak v SM filmech dělají šrámy po důtkách?Natřete prameny důtek rtěnkou a uvidíte!), ale to bylo přece jasnékaždému hned od začátku.:-)

Pro příznivce jehel, kliniku atd. nesmímzapomenout na prodejny zdravotnického zásobování, kde lze koupitvše od jehel, přes stříkačky, igelitová prostěradla, nádoby na klystýr,až po skalpely (na gynekologická zrcadla jsem se neptal – až to někdozkusíte, dejte mi vědět, jestli je mají).

Pokud máte možnost zajet do Prahy nebo v ní bydlíte, ocenítenásledující tipy: zajímavé boty lze koupit v prodejně v pasáži na Tylověnáměstí (poblíž I. P. Pavlova). Síťované punčochy v Legerově ulicia rukavice po loket ve Štěpánské (ve výloze mají divadelní klobouky).

(1999/07/29) Pro ne-pragocentristy mám adresy kutilských prodejen v Brně(zaslal [email protected] - díky).
Veveří 21
Pekařská 12
Křížová 12 (Kutil Tim)

(1999/07/25) Příspěvek H. - díky:

Za prvé, poradil bych lidem, kteří chtějí nakupovat železářské zboží, abyse na kutilské hypermarkety obraceli jenom když to, co chtějí, nebudou mít jinde.Železářské zboží bývá v těchto marketech dost drahé.

Za druhé, jestli jsi někdy viděl v prodejně pracovních pomůcekprodávat latexovou kombinézu, tak to rychle řekni kde, protože o tom silně pochybuji.-)))
(1999/08/02) Odpověď: výše uvedený odkaz na Ochranné pomůcky nabízí katalog,který je velmi zajímavý (08/99). Černé nitrilové rukavice nad lokty, odolné tukům,za 56 Kč pár... Neobjednal jsem si je, takže nemůžu doporučit, zda služba funguje,ale prodávají je. Předpokládám, že by mohli mít i nějaký neoprénový kostýmek :-)

(1999/07/25) H. pokračuje: Za třetí, orientační popis prodejen.Protože si nejsem jist, zda bychom přesnýmuvedením adres těch prodejen nepoškodili pověst výše zmíněných provozoven,uvedu jenom ulici a popíši, jak prodejna vypadá.

1) Za návštěvu rozhodně stojí Vítězná ulice v Praze. Spojení: tram č. 6,9,22,23 odobch. domu Tesco na Národní třídě směr Nár. divadlo, Újezd. V této ulici se nacházíobchod s potřebami pro kutily, dále výborné provaznictví a nakonec chovatelské potřeby.

2) Další zajímavá ulice v tomto smyslu je ulice Lidická. Spojení: tram: 4,10 zKarlova náměstí, směr Smíchov. Nacházejí se zde dva sex shopy, ale to spíšjako příklad, jak to vypadat nemá, ale nachází se zde prodejna zbraní (pouta),prodejna zdravotnických potřeb a opět chovatelské potřeby. Ve dvoře jednohoz domů je též prodejna řeziva, lze zde dostat trámky apod. Řádně označeno.

3) Poměrně zajímavá ulice je i ulice Dlouhá třída. Spojení: metro B, staniceNám. Republiky a pak za OD Kotva nebo ze Staroměstského náměstí. Je zdevelmi dobrá prodejna s potřebami pro kutily a též prodejna zbraní.

4) V ulici Korunní je několik železářských prodejen a je tam prodejna tábornickýchpotřeb, kde mají pletené bavlněné šňůry za dobrou cenu. Ulice je dlouhá, ale vyplatíse projít celá. Spojení: metro C, stanice I.P. Pavlova, tramvaj číslo 10 a 16 směr Flora.

Je pochopitelné, že v Praze je mnoho dalších zajímavých míst, nicméně z hlediskakutila jsou tato asi nejzajímavější. V Praze je též mnoho kutilských hypermarketů(OBI, Baumax atd.)

Připomínky, adresy, nápady - vše je vítáno! Nestyďte se napsat a pomoci tak ostatním!

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče