Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Řetězy

Autor: (c)2000 Tom

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Důvodem existence této ministránky (skutečně nejkratší na tomto webu) je za prvé umožnit odskok z článku Pohled do mučírny a dále nabídnout pár slov, popř. "akční" záběry s řetězy.

Řetězy lze kreativně využít pro omezení pohybu dolejšku. V podlaze mučírny, stěnách stáje atd. máme rozmístěna oka, do nichž lze pomocí karabiny nebo visacího zámku upevňovat smyčky provazů nebo konce řetězů. Projdete-li si záznam scénky nazvaný Středověk neskončil, zjistíte, že na řetězech partnera spolehlivě zavěsíte, stejně jako jej řetězem můžete spoutat.

Po stránce působení na podvědomí řetězy okamžitě vyvolávají představu nuceného znehybnění, žalářů atd., s čímž také souvisí to, že jsem kdysi vyrobil klasické okovy (odkaz vede na návod na výrobu).

Kromě řetězů lze k bondáži nebo ke znehybnění (u lan i k zavěšování) využít lana a provazy nebo řemeny.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče