Tomáš Kudrna, původní autor tohoto webu, dne 4. června 2016 tragicky zahynul při leteckém neštěstí.
Jeho web je zachováván v původním stavu coby historický dokument a na jeho památku.

Tato stránka (text původního článku nebo překlad cizojazyčného originálu pro stránku tom-bdsm.cz) je autorským dílem a její kopírování, s výjimkou kopírování pro osobní potřebu jednotlivců, je bez předchozího písemného souhlasu autora zakázáno. Toto NENÍ svolení s kopírováním na "osobní" nebo soukromé stránky.

Vstupní strana webu: tom-bdsm.cz. Přijďte zas! Dejte si záložku (v IE Ctrl+D)

Lana a provazy

Autor: (c)2001 Tom

Důvodem existence této stránky je za prvé umožnit odskok z článku Pohled do mučírny a dále nabídnout pár slov, popř. "akční" záběry s provazy.

Pochybuji, že mezi přívrženci bdsm existuje někdo, kdo doma nemá ani jeden provaz. Pro příznivce SM je takový provaz úžasná pomůcka - pro bondáže jako čistě estetickou záležitost (další ukázka), pro omezení pohybu dolejšku (ve stejných polohách a stejnými metodami, jako bylo uvedeno výše), nebo na i pro spoustu dalších praktik - bití smyčkou těžšího lana může být velmi silné, se širokou možností měnit intenzitu ran i zasaženou plochu (stačí použít jednu, dvě, tři smyčky lana držené na jednom konci v pěsti - zkuste si ten rozdíl).

V D/s může být provaz využit stejně kreativně. Můžete submisivovi nařídit, aby vás následoval, a on vás poslechne. Nebo ne a pak ho pro změnu můžete za sebou táhnout. Můžete mu nařídit zůstat na místě a přitom ho táhnout jinam. A co to ještě jednou obrátit? - můžete mu nařídit, aby něco přinesl nebo udělal a přitom ho přivázat k židli, topení... možností je mnoho. Poradí si s úkolem, zvládne připravit snídani s rukama svázanýma za zády? Fantazii se meze nekladou.

Co dodat? Nepovažuji se za odborníka na bondáže - začínali jsme s měkkou bavlněnou prádelní šňůrou o průměru 6 mm a stále s ní užijeme spoustu legrace. Dobré je nařezat si kusy různých délek - máme 4 x 2 metry a pak silnější silonem opletenou šňůru v délce 20 m - skladuji ji přeloženou napůl, pro diamantový postroj je to velmi šikovné, pro ostatní účely stejně začínám vázat jednou polovinou šnůry, druhou si nechávám na další vrstvu smyček a pout.

Máme několik horolezeckých lan. Na bondáž jsou přiliš tuhá a špatně se na nich vážou uzly (ty obyčejné, které umí každý). Na druhou stranu se s jejich pomocí dá dolejšek zavěsit pod strop (článek T+E, další - náš - je pod nadpisem Mé, tělo mé, se vznáší* na konci textu), aniž byste se museli bát, že spadne. Pokud je to vaše parketa, doporučuji si pár takových lan zakoupit.

Z provazu se dají vyrobit důtky - klasická devítiocasá kočka. Zatím jsem ji ještě stále nevyrobil, proto žádný odkaz.

Poslední stránkou, o které bych se rozhodně chtěl zmínit, je symbolika oprátky a psychické působení na submisiva vůbec. Pokud partnerovi 100% věříte a spoléháte na něj, nemusíte se bát (vím, každý je jiný) svěřit mu doslova svůj život. To je oblast, která nás s Lenkou velmi zajímá, a oprátka visící v mučírně je jen jedna z věcí, z nichž můžete vidět, čemu se také věnujeme - omezování dýchání, od dlouhých polibků, kdy jde dech z partnera do partnera, přes lehké přitlačení krkavic, až po skutečné dušení (ne pod roubíky, ale všemi ostatními způsoby). Nikdy jsme nezašli až ke ztrátě vědomí, ale pohyb na pomezí je velmi silný zážitek.

Kromě lan lze ne přímo k bondáži, ale spíš ke znehybnění nebo zavěšování využít řetězy nebo řemeny, popř. při bondáži do igelitu, ale nejen při ní, třeba lepící pásku, izolepu, náplast... prostě co máte.

Závěr tohoto miničlánku? Přikládám záběr skupiny visících lan.

Zpět na hlavní stránku

Zpět na stránku, odkud jste přišli (např. sekce, seznam textů, obrázková mapa...) - alt+šipka vlevo v IE, klepnutí myší na šipku "Zpět" v adresním pruhu prohlížeče